Araştırmaİlk, Orta Öğretim ve Lise Sınıfları

Yüksek İhtisas Üniversitesi

Yüksek İhtisas Üniversitesi, 2011 yılında Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Vakfı ve Türkiye Devlet Hastaneleri Vakfı önderliğinde kurulmuş olan bir vakıf üniversitesi olmaktadır. Türkiye İhtisas Üniversitesinin Balgat ve Bağlum bölgelerinde kurulmuş olan iki kampüsü bulunmaktadır. Bu üniversitede verilen eğitim, genel olarak sağlık üzerine olmaktadır.

Yüksek İhtisas Üniversitesi Bünyesinde Bulunan Fakülteler

Yüksek İhtisas Üniversitesi 3 fakülte, 1 enstitü ve 4 meslek yüksekokul ile hizmet vermektedir. Her bir bölüm için oluşturulan programlar, öğrencilerin mezun oldukları zaman iyi bir kariyere erişebilmesini sağlamayı hedeflemektedir. Aşağıda bulunan listede, Yüksek İhtisas Üniversitesi’nde yer alan fakülte, meslek yüksek okul ve enstitü bilgileri sıralanmaktadır.

Fakülteler

  • Sağlık Bilimleri Fakültesi
  • Spor Bilimleri Fakültesi
  • Tıp Fakültesi

Enstitüler

  • Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Yüksekokullar

  • Yabancı Diller Yüksekokulu
  • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
  • Meslek Yüksekokulu
  • Meslek Yüksekokulları

Yüksek İhtisas Üniversitesinin Öğrencilere Sağladığı İmkânlar

Yüksek İhtisas Üniversitesi’nde okuyanlar, pek çok avantaja sahip olmaktadır. Öğrenciler iyi bir eğitim almanın yanı sıra, sosyal faaliyetlere katılabilmekte ve ihtiyaçlarını kampüs içerisinde rahatça halledebilmektedir.

Burs: Yüksek İhtisas Üniversitesi, öğrencilerine birçok durumda burs fırsatı tanımaktadır. YKS sonucunda ilk olarak tercih listesine Yüksek İhtisas Üniversitesi’ni ekleyen öğrenciler, akademik eğitimleri süresinde her yılın 8 ayı 550 TL burs alabilmektedir. Bunun yanı sıra YKS sonuçlarında başarı sıralaması yüksek olan öğürenciler, başarıları ile orantılı olarak burs alabilmektedir. İlk 100 arasına giren öğrenciler 2000 TL almaktadır. 5001 – 10000 arasında derece yapan öğrencilere ise aylık 500 TL burs sağlanmaktadır. Ayriyeten, 3,85 ortalama ile yılsonu başarısı sağlayan öğrenciler (her sınıftan en fazla iki kişiye), burs sağlanmaktadır. Bu burs, öğrenim ücretinin %75’ini karşılamaktadır. Ancak sene ya da dönem tekrarı ile ortalamasını yükselten öğrenciler, bu burstan yararlanamamaktadır.

Yemek: Üniversitenin yemekhanesinde öğlen vakitleri yemek çıkartılmaktadır. Bu yemekler, sağlık ölçütlerine uygun olarak hazırlanmaktadır. Yüksek İhtisas Üniversitesi’nde yemek hizmetlerinden faydalanmak isteyen öğrenciler, yemek listesini kontrol ederek bir gün önceden yemek kaydı yaptırmalıdır. Yemek kaydı esnasında ücret alınmaktadır.

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı resim-5.png

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu