Araştırma

Yeni Yüzyıl Üniversitesi

28 Şubat 2009 yılında kurulan Yeni Yüzyıl Üniversitesi Türkçe eğitim diline sahip olan bir vakıf üniversitesidir. Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfı tarafından kuruluş işlemleri yürütülen üniversite; 10 fakülte, 4 enstitü ve 2 yüksekokula sahiptir. 2010-2011 eğitim-öğretim yılında öğrenci almaya başlayan üniversite, öğrencilerine sosyal ve kültürel alanlarda çeşitli imkanlar sağlamaktadır. Yeni Yüzyıl Üniversitesinde okuyanlar, üniversite tarafından sağlanan imkanlar dahilinde kendilerini geliştirme fırsatı yakalamaktadır. İstanbul ili sınırları içerisinde bulunan üniversite, uzaktan eğitim sistemi ile öğrencilerinin internet üzerinden eğitim almasına olanak tanımaktadır. Üniversitenin güçlü altyapıya sahip bir internet sitesi bulunmakta olup öğrencilerin pek çok konuda bilgi sahibi olması mümkün kılınmaktadır.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Bünyesinde Bulunan Fakülteler

Kendine ait yayın organlarına sahip olan üniversite; Dr. Azmi Ofluoğlu Yerleşkesi, Dr. Azmi Ofluoğlu Ek Yerleşkesi, Özel Gaziosmanpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi, Beyoğlu-Hacıoğlu Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi, Taksim Güzel Sanatlar Fakültesi Yerleşkesi, Şirinevler’de Meslek Yüksekokulu Yerleşkesi olmak üzere 6 farklı yerleşkeye sahiptir. Yeni Yüzyıl Üniversitesinin fakülteleri aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

  • Hukuk Fakültesi
  • Güzel Sanatlar Fakültesi
  • Sağlık Bilimleri Fakültesi
  • İletişim Fakültesi
  • Fen Edebiyat Fakültesi
  • Mühendislik Mimarlık Fakültesi
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
  • Diş Hekimliği Fakültesi
  • Eczacılık Fakültesi
  • Tıp Fakültesi

Bu fakülteler kapsamında pek çok bölüm ile öğrencilerine çağdaş eğitim sunan üniversite, çift anadal programına sahiptir. Bu program dahilinde öğrencilerinin aynı anda iki farklı bölüm okumasını mümkün kılan üniversite, birçok öğrencinin ilgisini çekmektedir.

Yeni Yüzyıl Üniversitesinin Öğrencilere Sağladığı İmkanlar

Yeni Yüzyıl Üniversitesinin öğrencilerine sağladığı imkanlar farklı alanları kapsamaktadır. Üniversite bünyesinde çeşitli öğrenci kulüpleri bulunmakta, bu kulüpler sayesinde öğrenciler kendilerini farklı alanlarda geliştirebilmektedir. Üniversite bünyesinde öğrencilerin yararlanabildiği rehberlik ve psikolojik danışmanlık birimleri yer almaktadır. Bunların yanı sıra çeşitli burslara sahip olan üniversite, bu burslar dahilinde öğrencilerin uygun fiyatlarla eğitim hizmeti almasını olanaklı hale getirmektedir. Öte yandan üniversite kapsamında öğrencilere pek çok alanda etkinlik sunulmakta, bu etkinlikler ile öğrenciler ders dışı zamanlarını etkinlikler ile değerlendirme şansı yakalamaktadır. Sahip olduğu seçenekler ile birlikte üniversite, pek çok üniversite sınavına hazırlanan öğrenci için cazibe merkezi haline gelmektedir.

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı resim-5.png

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu