Araştırma

Yalova Üniversitesi

Yalova Üniversitesi Uludağ Üniversitesinden ayrılan birimler aracılığıyla 31 Mayıs 2008 tarihinde Yalova’da kurulmuş bir devlet üniversitesidir. 6000’den fazla aktif öğrencisi bulunan üniversite faaliyete geçtiği günden beri on binlerce mezun vermiştir. Üniversitenin merkez yerleşkesi Yalova Çınarcık yolu üzerinde olmakla birlikte üniversiteye bağlı meslek yüksekokulları ve diğer birimler de şehir içerisindedir. Yalova Üniversitesinde okuyanlar mezun olmaları durumunda pek çok farklı alanda yetkinlik kazanabilmektedir.

Yalova Üniversitesi Bünyesinde Bulunan Fakülteler

Yalova Üniversitesi bünyesinde bulunan fakülteler şu şekildedir:

  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
  • Hukuk Fakültesi
  • İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
  • Sanat ve Tasarım Fakültesi
  • Spor Bilimleri Fakültesi
  • Mühendislik Fakültesi
  • İslami İlimler Fakültesi  
  • Sanat ve Tasarım Fakültesi

Lisans eğitimlerinin verildiği bu fakültelere ek olarak üniversite bünyesinde Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü aracılığıyla lisansüstü eğitim verilmektedir.

Yalova Üniversitesinin Öğrencilere Sağladığı İmkanlar

Yalova Üniversitesi özellikle Marmara Bölgesine yakın olması ve Marmara Denizinin aktif olarak kullanıldığı bir kent olmasından dolayı pek çok imkanı öğrencilerine sunar. Bu kapsamda Yalova Üniversitesinde okuyanlar üniversite tarafından sağlanan imkanlar aracılığıyla eğitim yaşantıları boyunca en yüksek düzeyde olanaklara sahip olabilmektedir.

Barınma: Yalova ve bölgesinde pek çok farklı yurt ve konaklama alanı üniversite tarafından öğrencilere sunulmuştur. Özellikle Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından tahsis edilen kız ve erkek öğrenci yurtları geniş kapasitesi ve yüksek düzey konaklama imkanları ile öğrencilerin en iyi standartlarda barınma ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik faaliyet göstermektedir. Üstelik bu yurtlar çok uygun fiyatlarla sunulmuştur.

Beslenme: Beslenme açısında çok farklı alternatifler sunan üniversite 5 farklı yemekhane ile öğrencilerin sağlıklı bir beslenme olanağına sahip olmalarını sağlamaktadır. Son derece hijyenik ve sağlıklı ortamlarda, üniversite uzmanları tarafından teftişler gerçekleştirilerek öğlen ve akşam yemekleri öğrencilerin kullanımına ve seçeneğine uygun fiyatlar ile sunulmuştur.

Sosyalleşme ve Kampüste Yaşam: Kısmi zamanlı çalışma alanlarından, kültürel faaliyet tesislerine ve spor alanlarına kadar üniversite tarafından öğrencilere sağlanan imkan ve olanaklar oldukça geniş bir alanda son teknolojik araçlar ve hizmetler aracılığıyla gerçekleşmektedir.

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı resim-5.png

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu