Validebağ Fen Lisesi

Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Validebağ Fen Lisesi Sayısal derslerin ağırlıklı olarak görüldüğü ve ortalama puandan daha yüksek değere sahip olan Validebağ Fen Lisesi, İstanbul’un Üsküdar ilçesinde yer almaktadır. Fen liselerinin sayısal alanlara daha yatkın olduğu bilinmektedir. Validebağ Fen Lisesinde eğitim gören öğrencilerin de sayısal bölümlere yoğunlaştıkları rahatlıkla görülebilmektedir.

screenshot 1
validebağ fen lisesi

Validebağ Fen Lisesi, Hem Üsküdar Hem de Kadıköy’e oldukça yakın olan Validebağ Fen Lisesi, daha pek çok farklı konumdan gelen öğrenciye eğitim vermektedir. LGS sınavı sayesinde lisenin belirttiği puana sahip olan ve aynı zamanda fen lisesi derslerini almak isteyen pek çok öğrencinin ilk tercihleri arasında bahsi geçen bu fen lisesi yer almaktadır.

Validebağ Fen Lisesi Hakkında

Validebağ Fen Lisesi, Öğrenciler tercih edecekleri lise hakkında çok önceden birtakım inceleme yapmaktadır. Validebağ Fen Lisesi de incelenen liseler arasında ilk sırada yer almaktadır. İsminden de anlaşılabileceği gibi fen/matematik ağırlıklı olan bu lisede görülen başlıca dersler şu şekilde sıralanabilir:

  • Biyoloji
  • Felsefe
  • Fizik
  • Matematik
  • Sağlık/Sağlık Hizmetleri
  • İngilizce
  • Türk Dili Edebiyatı

Validebağ Fen Lisesi, Sıralanan bu dersler ve diğer birkaç ders daha Validebağ Fen Lisesi bünyesinde sağlanan derslerdir. Ortalama puandan oldukça yüksek bir puan talep eden bu lise, istenilen puana sahip öğrencilere gerekli eğitimleri vermektedir. Aynı zamanda lise tarafından belirlenen ortalama kontenjan ise 150 civarındadır. Öğrenciler, alacakları 4 yıl eğitim sonunda diğer öğrenciler gibi üniversite sınavına hazırlanır ve bahsi geçen lisede aldıkları eğitim tamamlamış olur.

Validebağ Fen Lisesi İletişim

Validebağ Fen Lisesi, Talep edilen okullar hakkında merak edilen bir diğer detay ise bahsi geçen okulların iletişim bilgileridir. Üsküdar’ın merkezinde yer alan Validebağ Fen Lisesi de başlıca araştırılan fen liseleri arasında görülebilmektedir. Bahsedilen konuma yakın olan veya gitme durumu olan her birey, direkt okulu ziyaret ederek burada yer alan öğretmenlerden gerekli bilgileri öğrenebilir.

Validebağ Fen Lisesi; Bunun dışında okul ile iletişime geçilebilecek bir diğer yöntem ise e-posta ve telefon numarası olacaktır. Validebağ Fen Lisesi’ne ait olan resmi web sitesini ziyaret ederek burada yer alan iletişim bilgilerini değerlendirebilirsiniz. Görüşme sağladığınız yetkili kişiler, merak ettiğiniz soruların hemen hemen hepsini yanıtlayacaktır.

İLGİLİ YAZILAR

TYT Deneme Sınavları PDF İndir
Araştırma
Editör

TYT Deneme Sınavları PDF İndir (2022)

TYT Deneme Sınavları PDF İndir (2022) konu başlığı altında sizler için Üniversiteye giriş ilk sınavı olan TYT için, farklı kaynaklardan derlediğimiz  PDF formatında deneme sınavlarını