Mesleklerİlk, Orta Öğretim ve Lise Sınıfları

Uluslararası Finans ve Uluslararası Ticaret Bölümü

Uluslararası Finans ve Uluslararası Ticaret Bölümü

Uluslararası Finans ve Uluslararası Ticaret Bölümü adlı bu yazımızda sizlere bu bölümde okutulan dersler,bölümün amacı,gereken nitelikler,kazandıkları unvan,mezuniyet sonrasında çalışabilecekleri iş alanları ve ortalama kazanabilecekleri gelirleri derledik.

Uluslararası Finans ve Uluslararası Ticaret Bölümünün amacı

Uluslararası Finans ve Uluslararası Ticaret programının temel amacı, uluslararası iş yapan banka ve şirketlerle borsalarda çalışacak elemanları yetiştirmektir.
 

Uluslararası Finans ve Uluslararası Ticaret Bölümü Programında Okutulan Belli Başlı Dersler

Eğitim süresi 4 yıl olan Uluslararası Finans ve Uluslararası Ticaret Bölümünde hukuk, istatistik, bilgisayar, yönetim muhasebesi, finansal raporlama ve maliyet analizi, sözleşme hukuku, mikro ekonomi, şirketler için bilişim sistemleri gibi dersler okutulmakta ve İngilizce eğitimine ağırlık verilmektedir.
 

Uluslararası Finans ve Uluslararası Ticaret Bölümü için Gereken Nitelikler

Uluslararası Finans ve Uluslararası Ticaret Bölümünde okumak isteyen bireylerin üst düzeyde sayısal yeteneğe sahip, matematik ve ekonomiye ilgili ve bu alanlarda başarılı, olayları iyi analiz edebilen uzak görüşlü ve tedbirli bireyler olmaları gerekir. Yaratıcılık meslekte başarı sansını artırıcı bir etmen olabilir.
 

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Uluslararası Finans ve Uluslararası Ticaret programını başarıyla bitirenlere “Lisans Diploması” verilir. Mezunlar “Uluslararası Finans Uzmanı” unvanı ile çalışmaktadırlar. Uluslararası Finans uzmanları çalıştıkları şirketlerin kaynaklarını iyi kullanıp kullanmadıklarını analiz eder; hesaplarını düzenler; verimliliklerinin artırılması için geleceğe dönük planlarının yapılmasına katkıda bulunurlar.
 

Çalışma Alanları

Mezunlar orta ve büyük ölçekli ulusal şirketlerle ve Türkiye’de etkinlik gösteren uluslararası şirketlerde görev alabilirler.
 

Uluslararası Ticaret ve Finans Uzmanı Maaşları

Yeni mezun olmuş uluslararsı ticaret ve finans uzmanı ortalama aylık 3000 ile 5000 tl arasında değişen maaşlar ile iş başı yapabilmektedir. Ancak hem iktisadi hem de makro olayları analiz edebilen, yorumlayan, bu bölüm mezunları hem ekonomist hem de işletmeci ve iktisatçı görevlerini yerine getirdiği için parayı yöneten personel konumundadır. Dolayısıyla uluslararası ticaret ve finans uzmanı maaşları kişinin çalıştığı kuruma ve bireysel becerisine göre şekillenmektedir.deneyim ve tecrübelerle aylık 10.000 ile 30.000 arasında kazanmasıda mümkündür. Kısacası bu bölüm mezunları kendi maaşlarını kendileri belirler diyebiliriz.
 

İlginizi Çekebilecek Konular

Güncel Yazılı Soruları

Lgs Puan Hesaplama MEB (2019-2020)

LGS Deneme Sınavı PDF İndir

2020 YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımları (ÖSYM)

TYT Deneme Sınavları PDF İndir (2019)

AYT Deneme Sınavları PDF İndir

Töder Türkiye Geneli (TYT-AYT) Denemeleri PDF

Lgs Puan Hesaplama MEB

Takdir Teşekkür Hesaplama

TYT Konuları ve Soru Dağılımları

AYT Konuları ve Soru Dağılımları

9-10-11. Sınıflar Bursluluk Sınavı Soruları 2019

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu