Araştırma

2020 TYT Geometri Konuları ve Soru Dağılımı

2020 TYT Geometri Konuları ve Soru Dağılımı

Sizlere bu sayfamızda 2020 TYT Geometri Konuları ve Soru Dağılımı hakkında bilgi paylaşacağız. ÖSYM tarafından yapılacak olan 2020 YKS konuları, 2020 TYT konuları, 2020 AYT Konuları belli oldu! Yeni bir sınav dönemine girmiş bulunmaktayız. 2020 TYT Geometri Konuları ve Soru Dağılımı MEB‘in hazırlamış olduğu konu dağılımlarından bilgi alınarak düzenlenmiştir.

2020 TYT Geometri Konu Dağılımı

► Temel Kavramlar
► Doğruda Açılar
► Üçgende Açılar
► Özel Üçgenler
► Dik Üçgen
► İkizkenar Üçgen
► Eşkenar Üçgen
► Üçgende Alan
► Açıortay
► Kenarortay
► Üçgende Benzerlik
► Açı Kenar Bağıntıları
► Çokgenler
► Dikdörtgen
► Özel Dörtgenler
► Çemberler
► Katı Cisimler
► Prizmalar
► Noktanın Analitiği
► Doğrunun Analitiği
► Çemberin Analitiği
► Trigonometri
 

2020 TYT Geometri Soru Dağılımı

2020 tyt geometri soru dağılımı
 

2020 TYT Konuları ve Soru Dağılımları

TYT Nedir?

Üniversiteye geçişte ilk aşama olan bugünkü adıyla TYT olarak tabir edilen Temel Yeterlilik Testi olarak bilinen ve bu başlık üzerine hazırlanan denemelerin siz üniversite adayları için ne kadar önemli olduğu konu başlıklarımız arasındadır.

Birbirinden farklı, geleceğe umutla bakan siz gençlerimize; adaylarımızın daha iyi bir şekilde hazırlanmanız amacıyla hazırlanan deneme testleri üniversite adaylarının üniversiteye geçişinde büyük kolaylıklar sağladığıdır. Deneme testleri sizi toparlayan, bir adım öne çıkaran önemli yapboz parçacıklarıdır ve unutulmamalıdır ki her konu başlığı adı altında çözülen denemelerin sizi bir bütüne götürdüğüdür.

TYT; ezbere dayalı değildir. Yeterliliklerinizin ölçüldüğü ve bu yeterliliklerinizin hangi alanda daha baskın olduğunu ölçmeye dayalı bir sistemdir. Kısacası ezber bozan bir sistemdir. Bu sebeple konulara çalışırken ezber yapmamanız ve denemelerde daha başarılı olmanız için konular üzerinde sürekli tekrarlar yapmanız, notlar çıkarmanız ve bu notları da sınavlara az bir süre kaldığında tekrardan çalışmanız gerekmektedir. Oldukça meşakkatli ve emek gerektiren ve üniversiteye gitmek isteyen tüm lise öğrencilerinin girmesi zorunlu olduğundan öğrenerek test çözmenin en kapsamlı olduğu sistemdir. O yüzden TYT denemelerini ezbere dayalı olmadan öğrenerek çalıştığınız konu başlıklarınızın ardından hemen çözmeli önemli gördüğünüz soruları not almalı tekrardan çözmelisiniz. Bu şekilde daha hızlı ve pratik bir yolla hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Eksiklerinizi belirleyerek, bu eksiklikleri düzenli olarak deneme çözerek daha çabuk kapatabilirsiniz.

Benzer Konular

TYT Deneme Sınavları PDF İndir

Töder Türkiye Geneli (TYT-AYT) Denemeleri PDF

AYT Deneme Sınavları PDF İndir

YKS-TYT Puan Hesaplama

Takdir Teşekkür Hesaplama

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu