The news is by your side.

- Advertisement -

2020 TYT Coğrafya Konuları ve Soru Dağılımı

2020 TYT Coğrafya Konuları ve Soru Dağılımı

Sizlere bu sayfamızda 2020 TYT Coğrafya Konuları ve Soru Dağılımı hakkında bilgi paylaşacağız. ÖSYM tarafından yapılacak olan 2020 YKS konuları, 2020 TYT konuları, 2020 AYT Konuları belli oldu! Yeni bir sınav dönemine girmiş bulunmaktayız. 2020 TYT Coğrafya Konuları ve Soru Dağılımı MEB‘in hazırlamış olduğu konu dağılımlarından bilgi alınarak düzenlenmiştir.

2020 TYT Coğrafya Konu Dağılımı

► DOĞAL SİSTEMLER
» Doğa ve İnsan
» Dünya’nın Şekli ve Hareketleri
» Coğrafi Konum
» Harita Bilgisi
» İklim Bilgisi
» Yerin Şekillenmesi
» Doğanın Varlıkları

► BEŞERİ SİSTEMLER
» Beşeri Yapı
» Nüfusun Gelişimi, Dağılışı ve Niteliği
» Göçlerin Nedenleri ve Sonuçları
» Geçim Tarzları

► MEKANSAL BİR SENTEZ:TÜRKİYE
» Türkiye’nin Yeryüzü Şekilleri ve Özellikleri
» Türkiye İklimi ve Özellikleri
» Türkiye’nin Doğal Varlıkları
» Türkiye’de Yerleşme, Nüfus ve Göç

► KÜRESEL ORTAM:BÖLGELER VE ÜLKELER
» Bölge Türleri ve Sınırları
» Konum ve Etkileşim
» Coğrafi Keşifler

► ÇEVRE ve TOPLUM
» Doğa ile İnsan Arasındaki Etkileşim
» Doğal Afetler
 

2020 TYT Coğrafya Soru Dağılımı

2020 tyt coğrafya soru dağılımı

2020 TYT Konuları ve Soru Dağılımları

 

TYT Nedir?

Üniversiteye geçişte ilk aşama olan bugünkü adıyla TYT olarak tabir edilen Temel Yeterlilik Testi olarak bilinen ve bu başlık üzerine hazırlanan denemelerin siz üniversite adayları için ne kadar önemli olduğu konu başlıklarımız arasındadır.

Birbirinden farklı, geleceğe umutla bakan siz gençlerimize; adaylarımızın daha iyi bir şekilde hazırlanmanız amacıyla hazırlanan deneme testleri üniversite adaylarının üniversiteye geçişinde büyük kolaylıklar sağladığıdır. Deneme testleri sizi toparlayan, bir adım öne çıkaran önemli yapboz parçacıklarıdır ve unutulmamalıdır ki her konu başlığı adı altında çözülen denemelerin sizi bir bütüne götürdüğüdür.

TYT; ezbere dayalı değildir. Yeterliliklerinizin ölçüldüğü ve bu yeterliliklerinizin hangi alanda daha baskın olduğunu ölçmeye dayalı bir sistemdir. Kısacası ezber bozan bir sistemdir. Bu sebeple konulara çalışırken ezber yapmamanız ve denemelerde daha başarılı olmanız için konular üzerinde sürekli tekrarlar yapmanız, notlar çıkarmanız ve bu notları da sınavlara az bir süre kaldığında tekrardan çalışmanız gerekmektedir. Oldukça meşakkatli ve emek gerektiren ve üniversiteye gitmek isteyen tüm lise öğrencilerinin girmesi zorunlu olduğundan öğrenerek test çözmenin en kapsamlı olduğu sistemdir. O yüzden TYT denemelerini ezbere dayalı olmadan öğrenerek çalıştığınız konu başlıklarınızın ardından hemen çözmeli önemli gördüğünüz soruları not almalı tekrardan çözmelisiniz. Bu şekilde daha hızlı ve pratik bir yolla hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Eksiklerinizi belirleyerek, bu eksiklikleri düzenli olarak deneme çözerek daha çabuk kapatabilirsiniz.

Benzer Konular

TYT Deneme Sınavları PDF İndir

Töder Türkiye Geneli (TYT-AYT) Denemeleri PDF

AYT Deneme Sınavları PDF İndir

YKS-TYT Puan Hesaplama

Takdir Teşekkür Hesaplama

Yoruma kapalı.