Araştırma

Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Eskişehir’in sıklıkla incelenen liseleri arasında Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de yer almaktadır. Mesleki ve teknik liselerin diğer liselerden farkı direkt olarak meslek hayatına yönelik eğitim vermesidir. Bu nedenle öğrencilerin Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde verilen eğitimleri yakından incelemesi gerekmektedir. Öğrencilerin alanına uygun olan meslek eğitimleri olduğunda pek çok öğrenci bu liseyi tercih etmektedir.

Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 1999-2000 yıllarında eğitim hayatına başlamış ve o günden bu yana pek çok öğrencinin çeşitli mesleklere sahip olmasını sağlamıştır. Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Uzun yıllardır eğitim vermesi sebebiyle öğrenciler, daha çok tecrübeye sahip olan bu liseyi gönül rahatlığıyla tercih edebilmektedir.

Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hakkında

Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrencilere çeşitli alanlarda eğitim imkanı sağlamaktadır. Bahsi geçen lise kapsamında sunulan eğitimler, meslek hayatı açısından daha uygun olmakla birlikte daha temel bilgiler sayesinde öğrencilere bilgi akışı sağlanmaktadır. Bu lise hakkında bilinmesi gerekenler ise şunlardır:

  • Toplamda 4 farklı alanda eğitim imkanı sunulmaktadır.
  • Avrupa projeleri kapsamında sunulan çeşitli etkinlikler bulunmaktadır.
  • Mesleki eğitim projesi ve okullar hayat olsun projesi kapsamında çalışmaları bulunmaktadır.
  • Yaklaşık 600 öğrenciye ders verilmekte ve toplamda 69 kişiden oluşan öğretmen kadrosu bulunmaktadır.
  • Verilen ders saatleri Pazartesi günü farklı olmakla birlikte diğer günler sabit saatlerde ders verilmektedir.
  • Misyon ve vizyon alanında lisenin sahip olduğu görüşler bulunmaktadır.

Sıralanan bu temel bilgiler kapsamında Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi rahatlıkla tanınabilmektedir. Aynı zamanda okulun kendisine ait web sitesini ziyaret ederek daha pek çok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İletişim

Eskişehir’de yer alan bu lise hakkında merak edilen bir diğer detay ise iletişim bilgileridir. Çeşitli pek çok konu kapsamında öğrenciler, lise ile iletişime geçme ihtiyacı duyabilmektedir. Bu bağlamda sunulan imkanlar;

  • e-posta
  • telefon
  • birebir görüşme şeklindedir.

Böylece bu iletişim yöntemleri kullanılarak okul ile gereken görüşme kolaylıkla sağlanabilmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu