Araştırma

Türk Hava Kurumu Üniversitesi

Türk Hava Kurumu Üniversitesi, 2011 yılında Ankara’da kurulmuş olan bir vakıf üniversitesidir. Türkiye’nin ilk uzay bilimleri ve havacılık eğitimi veren kurumu olan THKÜ, Türkiye’nin havacılık sektöründeki çalışan sayısının arttırılmasını hedeflemektedir.  Pilotaj bölümünde eğitim alan öğrenciler, 250 saatlik uçuş dersi almakta ve mezun olduğu zaman yardımcı kaptan unvanını elde etmektedir.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi Bünyesinde Bulunan Fakülteler

Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde okuyanlar 5 farklı fakülte, 3 enstitü ve 2 meslek yüksekokulundan eğitim alabilmektedir. THKÜ bünyesinde bulunan bölümler, havacılık ve uzay alanlarında yoğunlaşmaktadır. Aşağıda yer alan listeye göz atarak THKÜ’de bulunan fakülte, enstitü ve yüksekokullar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 Fakülteler

  • Hava Ulaştırma Fakültesi
  • İşletme Fakültesi
  • Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi
  • Mühendislik Fakültesi
  • İzmir Hava Ulaştırma Fakültesi

Enstitüler

  • Havacılık ve Uzay Bilimleri Enstitüsü
  • Fen Bilimleri Enstitüsü
  • Sosyal Bilimler Enstitüsü

Meslek Yüksekokulları

  • Ankara Havacılık Meslek Yüksekokulu
  • İzmir Havacılık Meslek Yüksekokulu

Türk Hava Kurumu Üniversitesinin Öğrencilere Sağladığı İmkânlar

Türk Hava Kurumu Üniversitesi, öğrencilerine eğitim ve sosyal yaşam konularında oldukça fazla olanak sağlamaktadır. Öğrenciler, kampüs içerisinde daha aktif bir hayata sahip olabilmesi ve eğitimi daha rahat alabilmesi için çalışmalar yapılmaktadır.

Ulaşım: Türk Hava Kurumu Üniversitesi kampüsünde EGO ring servisleri hizmet vermektedir. Bu servisler, belirli aralıklarda kampüsün farklı noktalarına seferle düzenlemektedir. Bu sayede kampüs içerisindeki ulaşım kolay hale gelmektedir. Öğrenciler, okul içerisinde gitmek istedikleri bölgeye yürümek zorunda kalmamaktadır.

Yemek: Her eğitim günü öğle saatlerinde yemekhane hizmeti sunulmaktadır. Yemekhanede sunulan öğünler hijyen standartlarına uygun olarak hazırlanmakta olup, 5 haftalık öğün listeleri önceden öğrenciler ile paylaşılmaktadır. Öğünlerde karbonhidrat, protein, sebze bulunmakta bunun yanı sıra tatlı ya da meyve seçenekleri listeye eklenmektedir.

Spor ve Etkinlik: Türk Hava Kurumu öğrencileri, pek çok alanda spor ile ilgilenebilmektedir. Bu konuda üniversite destek olmaktadır. Spor etkinliklerinin yanı sıra, dünya çapında ilgileri üzerine çeken Pubg oyununun e-spor ekibi kurulmaktadır. Öğrenciler, aldıkları üst düzey eğitimlerden kalan zamanlarında zevkleri doğrultusunda etkinliklere katılarak keyifli vakit geçirebilmektedir.

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı resim-5.png

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu