Araştırma

Toros Üniversitesi

Toros Üniversitesi, vakıf üniversitesi olmakla birlikte 23 Temmuz 2009 yılında Mersin Eğitim Vakfı Tarafından Mersin’de kurulmuştur. Toros Üniversitesi, kaliteli eğitim vermeyi amaçlayan ve bu amaç için de sürekli olarak akademik çalışmalar yürüten bir vakıf üniversitesidir. Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Arıöz’dür.

“Eğitimin Ötesinde, Yaşamın İçinde” sloganı ile başarılı bir eğitim süreci yaşatan Toros Üniversitesi, eğitim dili olarak Türkçe ve İngilizce dillerinden yararlanmaktadır. Mersin ilinin merkezinde yer alması sebebiyle de öğrencilerin öncelikli olarak araştırdığı vakıf üniversiteleri arasında yer almaktadır.

Toros Üniversitesi Bünyesinde Bulunan Fakülteler

Bahçelievler, 45 Evler, Uray ve 50. Yıl’da yerleşkeleri bulunan Toros Üniversitesi, eğitim sürecinde toplamda 13 eğitim biriminden yararlanmaktadır. Bunlardan 4’ü fakülte, 2’si meslek yüksekokulu, 2’si yüksekokul, 1’i enstitü ve 4’ü araştırma ve uygulama merkezidir. Toplamda 3149 öğrenciye eğitim veren Toros Üniversitesi bünyesinde şu fakülteleri bulundurmaktadır:

  • Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi
  • İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi
  • Mühendislik Fakültesi
  • Sağlık Bilimleri Fakültesi

Toros Üniversitesi’nin Öğrencilere Sağladığı İmkanlar

Toros Üniversitesi’nde okuyanlar, hem üniversitenin eğitim hizmetinden hem ders dışı etkinliklerden hem de üniversitenin yer aldığı Mersin şehrinden pek çok fayda görmektedir. Özellikle üniversitenin sağladığı imkanlar tercih dönemindeki öğrenciler tarafından sıkça araştırılmaktadır.

Barınma: Toros Üniversitesi öğrencileri, eğitim hayatları boyunca barınma ihtiyaçlarını karşılayabilecek konumları önceden araştırmaktadır. Bu araştırma sürecinde onlara destek olabilecek özel yurtlar bulunmaktadır. Toros Üniversitesi çevresinde ve şehir merkezinde yer alan özel yurtlar sağladıkları konfor ve uygun fiyatlar ile öğrencilerin dikkatini çekmektedir.

Yiyecek & İçecek: Toros Üniversitesi kampüsü içerisinde yer alan kantin ve kafeterya tarzındaki beslenme noktaları öğrencilerin yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmıştır. Öğrenciler ders arasında veya ders dışında burada dinlenme, beslenme gibi tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Ulaşım: Mersin Büyükşehir Belediyesi çatısında hizmet veren toplu ulaşım araçları, üniversite öğrencilerinin başlıca tercih ettiği ulaşım yöntemidir. Öğrenciler bulundukları konuma göre ulaşım araçlarının hareket saatlerini öğrenerek bu sistemden yararlanabilmektedir. Sabah erken saatlerde başlayan seferler akşam geç saatlere kadar hizmet vermeye devam etmektedir.

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı resim-5.png

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu