Araştırma

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi

3 Temmuz 1992 tarihinde Tokat şehrinde kurulan Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi bir devlet üniversitesi mahiyetindedir. Öğretim dili sadece Türkçe olan üniversite, 30.000’den fazla öğrenciye lisans, ön lisans ve lisansüstü eğitim hizmetleri vermektedir. Bir adet Tıp Fakültesi ve araştırma Hastanesi de bulunan üniversite, bölgenin sağlık hizmetleri yükünü de çekmektedir. Üniversitenin Tokat merkeze 9 km uzaklıkta bulunan Taşlıçiftlik Yerleşkesi üniversitenin ana yerleşkesidir. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde okuyanlar bu geniş alan üzerine inşa edilmiş modern kampüs kapsamında pek çok özel imkan ile buluşturulmaktadır.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Bünyesinde Bulunan Fakülteler

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi bünyesinde bulunan fakülteler şu şekildedir:

  • Hukuk Fakültesi
  • Sağlık Bilimleri Fakültesi
  • Diş Hekimliği Fakültesi
  • Güzel Sanatlar Fakültesi
  • İlahiyat Fakültesi
  • Tıp Fakültesi
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
  • Fen-Edebiyat Fakültesi
  • Eğitim Fakültesi
  • Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi

Bu fakültelere ek olarak lisansüstü eğitim kapsamında Fen Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü aracılığıyla Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde okuyanlar ve diğer üniversite mezunları lisansüstü eğitim programlarına dahil olabilmektedir.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinin Öğrencilere Sağladığı İmkanlar

Üniversitenin Taşlıçiftlik Kampüsü modern bir hüviyete sahip yeşil ile modernizasyonun iç içe geçtiği bir kampüs yaşantısını vadetmektedir. Üniversitenin Tıp Fakültesi yerleşkesi de dahil olmak üzere tüm yerleşkelerinde özellikle yeme ve içme olanakları bakımından geniş seçeneklerin sunuluyor olması Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde okuyanlar açısından önemli imkanların oluşmasını sağlamaktadır.

Barınma: Üniversite tarafından öğrencilere sunulan imkanlar arasında yurt ve barınma imkanları özel olarak dikkat çekmektedir. Bu kapsamda Kredi Yurtlar Kurumuna ait devlet yurdu öğrencilere sunuluyor olmakla birlikte üniversitenin anlaşma yaptığı ve bünyesinde bulunan pek çok barınma imkanı da bulunmaktadır.

Yeme-İçme: Taşlıkçiftlik Yerleşkesinde bulunan merkezi yemekhane ile günde binlerce öğrenciye yöresel ve ev yemekleri sunan üniversite bu hizmetleri çok uygun fiyatlarla öğrencilerin kullanımına açmıştır.

Ulaşım: Tokat merkeze 9 km uzaklıkta bulunan ana kampüse ulaşımlar özel ve kamusal toplu taşıma araçları vasıtasıyla sağlanıyor olmakla birlikte üniversitenin personellerine özel olarak hizmet veren bir servis ağı da bulunmaktadır.

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı resim-5.png

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu