Araştırma

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Eğitim ve Kültür Vakfı öncülüğünde kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. Ankara’da 2003 yılında eğitim hizmetine başlayan üniversite, şehrin en işlek semtlerinden olan Çankaya’da bulunmaktadır. TOBB ETÜ, öğrencilerin bir yıl maaş karşılığında çalışmasını destekleyen ilk üniversitedir.  Bu sayede öğrenciler bölümleri ile alakalı pratik yapma şansına sahip olmaktadır. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, öğrencilerin hayata daha kolay atılmasını sağlamaktadır.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Bünyesinde Bulunan Fakülteler

TOBB ETÜ bünyesinde 2 enstitü, 6 fakülte ve 21 bölüm bulunmaktadır. Üniversiteye başlayan öğrencilerin en çok tercih ettiği bölümlerde eğitim sunan TOBB ETÜ, öğrencilere donanımlı bir eğitim vermektedir. TOBB Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi’nde bulunan enstitü ve fakülteler şu şekildedir:

  • Hukuk Fakültesi
  • Tıp Fakültesi
  • Fen Edebiyat Fakültesi
  • Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
  • Mühendislik Fakültesi
  • Fen Bilimleri Enstitüsü
  • Sosyal Bilimler Enstitüsü

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinin Öğrencilere Sağladığı İmkânlar

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde okuyanlar, gelecekleri için en doğru adımı atmış bulunmaktadır. Zira TOBB ETÜ, öğrencilerini iş hayatına en doğru şekilde hazırlamakta, hatta bu konuda pek çok olanak sağlamaktadır.

Ortak Eğitim: TOBB ETÜ, öğrencilerine yılda 3 dönem ders vermektedir. Böylece öğrenciler daha fazla bilgi edinmekte ve diğer öğrencilerden daha erken mezun olabilmektedir. Bunun yanı sıra çalışma desteği sağlayan üniversite, öğrencilerini meslek hayatına 1-0 başlamasına yardımcı oluyor.

Garaj: TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, öğrencilerine iş anlamına büyük destekler vermektedir. TOBB ETÜ, liderlik ve girişimcilik üzerine dersler vermekte ve bu dersi alan öğrencilerin fikirlerini geliştirmeyi sağlamaktadır.

Burs: TOBB ETÜ’ye tam bursla giren öğrenciler okul ve barınma alanlarında ücret ödememektedir. Bunun yanı sıra, başarıları ile orantılı burs desteği kazanmaktadır. Bu sayede başarılı öğrenciler üstün eğitim hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabilmektedir.

Spor: Eğitim kadar spora da önem veren üniversite, spora ilgisi olan öğrencilerin tüm isteklerini karşılamaktadır. Olimpik yüzme havuzu, sauna, Fin hamamı ile birlikte uzman eğitmenler tarafından işletilen spor tesisleri mevcuttur.

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı resim-5.png

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu