Araştırma

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi 1 Mart 2006 tarihinde Tekirdağ’da kurulmuştur ve üniversitenin mottosu üretken üniversite şeklindedir. Devlet üniversitesi mahiyetine sahip olan üniversite Trakya Üniversitesinin Tekirdağ ve çevresinde bulunan yerleşkeleri üzerine inşa edilmiştir. 10 fakülte, 3 enstitü, 11 meslek yüksek okulu, 3 yüksekokul ile öğrenim veren üniversite 28.000’den fazla öğrenciye hizmet vermektedir. Son derece geniş bir merkez kampüse sahip olan üniversitenin ana yerleşkesi Tekirdağ’a bağlı Süleymanpaşa Değirmenaltı’nda bulunuyor olmakla birlikte il içerisinde çevresinde farklı yerleşkeler de bulunmaktadır.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Bünyesinde Bulunan Fakülteler

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi bünyesinde bulunan fakülteler şu şekildedir:

  • Tıp Fakültesi
  • Ziraat Fakültesi
  • Veteriner Fakültesi
  • İlahiyat Fakültesi
  • Hukuk Fakültesi
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
  • Fen-Edebiyat Fakültesi
  • Diş Hekimliği Fakültesi
  • Çorlu Mühendislik Fakültesi
  • Güzel Sanatlar Tasarım ve Mühendislik Fakültesi

Bu fakültelere ek olarak üniversitenin bünyesinde Fen Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü de yer almaktadır. Ayrıca üniversite bünyesinde pek çok meslek yüksekokulu ve yüksekokul da bulunur. Geniş kapsamlı akademik programı bulunan Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinde okuyanlar bu birimler aracılığıyla çağdaş ve yenilikçi bir akademik eğitim görmektedir.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinin Öğrencilere Sağladığı İmkanlar

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinde okuyanlar üniversite tarafından sağlana pek çok etkinlik ve faaliyete erişebilme imkanı bulunuyor olmakla birlikte aynı zamanda yeme-içme, barınma ve ulaşım gibi temel konularda da üniversite geniş perspektiften öğrencilerine hizmet sağlamaktadır.

Barınma: Üniversite bünyesinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumuna ait devlet yurtlarında öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılamaları mümkün olmakla birlikte aynı zamanda özel yurtlar ve apartlar da oldukça yüksek sayıda uygun fiyatlar ile öğrencilerin tercihine sunulmaktadır.

Yeme-İçme: Üniversite bünyesinde bulunan 12 farklı yemekhane olmakla birlikte bunların 2’si öğrencilerin kullanımına açıktır ve öğlen yemekleri hizmeti sağlanmaktadır. Uygun fiyatlarla sağlanan yöresel ev yemekleri lezzetlerinin yanı sıra kafeterya ve diğer yeme alanları da öğrencilerin kullanımına sunulmuştur.

Sosyal Etkinlikler: Üniversitenin belli aralıklarla düzenlediği pek çok özel ve uluslararası aktivite, etkinlik ve faaliyet bulunmaktadır.

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı resim-5.png

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu