Araştırma

TED Üniversitesi

7 Temmuz 2009 tarihinde Türk Eğitim Derneği öncülüğünde kurulan TED Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi’nden sonra liberal tarzda eğitim veren ikinci üniversite olmaktadır. Eğitim dili olarak İngilizceyi tercih eden TED Üniversitesi, mezunlarına iyi bir İngilizce seviyesine ulaşmayı vaat etmektedir.

TED Üniversitesi Bünyesinde Bulunan Fakülteler

TED Üniversitesi, ülkemizin köklü vakıf üniversitelerinden bir tanesi olmaktadır. Bu üniversite içerisinde verilen eğitim, oldukça üst düzeydir. 5 ana fakülte, enstitü ve yüksekokuldan oluşan TED Üniversitesi, öğrencilerin hayallerine açılan kapı niteliğindedir. TED Üniversitesi bünyesinde yer alan fakülteler, aşağıda maddeler halinde belirtilmektedir.

  • Eğitim Fakültesi
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
  • Fen Edebiyat Fakültesi
  • Mimarlık Fakültesi
  • Mühendislik Fakültesi
  • Enstitüler

TED Üniversitesinin Öğrencilere Sağladığı İmkânlar

TED Üniversitesi’nde okuyanlar, birçok imkândan faydalanma şansına erişmektedir. TED Üniversitesi eğitim kalitesinin yanı sıra, sunduğu hizmetler ile ön plana çıkmaktadır. Üniversitede öğrencilerin rahat bir şekilde eğitim alabilmesi, donanımlı bir şekilde mezun olabilmesi ve sosyal hayata sahip olabilmesi açısından olanaklar sunulmaktadır.

Kütüphane: Dr. Erman Ilıcak tarafından okula sunulan kütüphane, terminal sistemi ile çalışmaktadır. TED öğrencileri, kütüphanede kaynak araştırmasını kolayca yapabilmektedir. Yerli ve yabancı sayısız kaynak içeren kütüphaneden kaynak ödünç alınmadığı sürece çevre halk da faydalanabilmektedir.

Öğrenci Danışma Merkezi: TED Üniversitesini ön plana çıkaran öğrenci danışma merkezi bireysel ya da grup halinde alınabilecek bir gelişim hizmeti olmaktadır. Öğrencilerin eğitimine doğrudan etki eden sosyal ve psikolojik gibi çeşitli konularda yardımcı olan merkez, yaşam kalitesini arttırmaya yönelik olmaktadır.

Barınma: TED Üniversitesi, öğrencilerin ev rahatlığında barınmasını sağlamak amacıyla yurt hizmeti vermektedir. Yurtların her bir odasında kişisel tuvalet olup düzenli olarak temizlenmektedir. Farklı oda tipleri içeren yurtlarda öğrencilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda yerleştirme yapılmaktadır.

Spor Merkezi: TED Üniversitesi’nde okuyan öğrenciler, kampüs dışına çıkmadan donanımlı spor merkezinde egzersiz yapabilmektedir. Öğrenciler, spor tesislerinin günlük çalışma saatleri içerisinde sınırsız olarak spor yapabilmektedir. TED Üniversitesi kampüsünün içerisinde yarı olimpik yüzme havuzu, çok amaçlı spor salonu ve fitness merkezi bulunmaktadır. 

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı resim-5.png

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu