Araştırma

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi 18 Mayıs 2018 tarihinde kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Özellikle lisansüstü eğitime öncelik veren üniversite, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde okuyanlar açısından geniş yelpazeli bir avantaj elde edilmesine imkan tanımaktadır. Bir adet büyük bir kampüsü bulunan üniversitenin 79 lisansüstü öğrenim gören öğrencisi bulunmaktadır. 2019 yılı itibariyle kuruluş çalışmalarının aktif olarak başlandığı üniversite henüz yeni sayılabilecek üniversiteler kategorisinde olduğundan gelişime açık bir portföyü bulunmaktadır.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Bünyesinde Bulunan Fakülteler

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi bünyesinde bulunan fakülteler şu şekildedir:

  • Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi
  • Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi
  • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Bunların dışında Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, Yabancı Diller Yüksekokulu ve Sivas Meslek Yüksekokulu olmak üzere farklı birimler de Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde okuyanlar tarafından faal olarak öğrenim görme durumunun sürdürülebildiği birimlerdir.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin Öğrencilere Sağladığı İmkanlar

Henüz yeni kurulmuş olmasına karşın Sivas Bilim ve teknoloji Üniversitesinde okuyanlar açısından önemli avantajların üniversite tarafından sağlandığını söylemek yanlış olmayacaktır. Her ne kadar yeni bir yönetim portföyü çiziyor olsa da üniversitenin düzenli bir işleyişe sahip olan kampüs yaşantısı bulunmaktadır.

Barınma: Sivas merkeze kısmen uzak sayılabilecek bir lokasyonda ana yerleşkeye sahip olan üniversitenin çevresinde öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına apart ve özel yurtlar bulunmaktadır. Bu yurt ve apartlar fiyat bakımından son derece uygun ve cazip fiyatlandırma tarifeleri ile öğrencilere sunuluyor olmakla birlikte farklı konsept ve konforda yurtlar bulunmaktadır.

Yeme-İçme: Üniversite bünyesinde bulunan yemekhane uygun fiyatlar ile öğrencilere günlük yöresel ve kültürel ev yemekleri seçeneği sunmaktadır. Kalori hesaplaması yapılarak oluşturulan günlük menülerde öğrencilere en az 3 çeşit yemek sunulmaktadır ve bunun dışında kampüs içerisinde bulunan kafeteryalar aracılığıyla öğrencilerin hazır yemeklere ulaşması da sağlanmıştır. Fast food ya da yöresel yemek tercihleri de her şart altında uygun fiyatlar ile öğrencilere sunuluyor olduğundan yeme ve içme olanakları kapsamında üniversitenin fark yarattığını söylemek yanlış olmayacaktır.

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı resim-5.png

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu