Araştırma

Şırnak Üniversitesi

22 Mayıs 2008 tarihinde Şırnak ili sınırlarında kurulan Şırnak Üniversitesi, devlet üniversitesi mahiyetine sahip olmakla birlikte çağdaş ve zengin içerikler ile donatılmış kütüphanesi ile dikakt çekmektedir. Şırnak Üniversitesinde okuyanlar tarafından sahip olunan pek çok imkan üniversite hizmetleri dahilinde bulunuyor olmakla birlikte aynı zamanda üniversitenin son derece geniş bir alana inşa edilmiş Mehmet Emin Acar Kampüsü yeşillik ile modernizasyonun yan yana geldiği ender kampüs yaşam alanlarındadır.

Şırnak Üniversitesi Bünyesinde Bulunan Fakülteler

Şırnak Üniversitesi bünyesinde bulunan fakülteler şu şekildedir:

  • Sağlık Bilimleri Fakültesi
  • Güzel Sanatlar Fakültesi
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
  • İlahiyat Fakültesi
  • Sağlık Bilimleri Fakültesi
  • Ziraat Fakültesi

Bunlara ek olarak lisansüstü eğitim görebilme olanağı da sunan üniversite Lisansüstü Eğitim Enstitüsü kapsamında geniş yelpazeye sahip olan lisansüstü programlar da açmaktadır.

Şırnak Üniversitesinin Öğrencilere Sağladığı İmkanlar

Şırnak Üniversitesinde okuyanlar açısından pek çok farklı özel imkan üniversite dahilinde öğrencilere sunulur. Özellikle aktif bir kampüs yaşantısı bulunan üniversite yeşil alanları ve kafeteryaları ile sosyalleşme alanları bakımından da öğrencilerin özgürce hareket edebilmesine olanak tanımaktadır.

Barınma: Şırnak il merkezinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumuna ait olan devlet yurdu ile öğrencilerin barınma ihtiyaçlarına yönelik hizmet veriliyor olmakla birlikte üniversite tarafından sağlanan ve özel olarak kiralanma yöntemiyle öğrencilerin hizmetine sunulan özel yurtlar da bulunmaktadır. Bu yurtlar kapsamında öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılamaları mümkündür.

Yeme-İçme: Her bir birimde özel olarak bulunan yemekhaneler ile öğrencilere yeme ve içme konusunda geniş alternatifli fast food ve yöresel lezzetler sunulmaktadır. Uygun fiyatlarla satışı yapılan bu yeme ve içme olanaklarından öğrencilerin özgürce faydalanabilmeleri sağlandığı gibi pek çok farklı kafeterya ve sosyal tesis de öğrencilerin kullanımına sunulmuştur.

Sosyal Tesisler: Öğrencilerin daha kaliteli ve eğlenceli bir kampüs yaşantısı elde edebilmesi adına üniversite dahilinde pek çok farklı alanda ve mekanda çeşitli sosyal tesisler bulunmaktadır. 500 kişilik kapalı spor salonuna sahip olan üniversite ayrıca oldukça yüksek düzeyde büyüklüğe ve hizmet kalitesine sahip olan misafirhanesi ile de dikkat çekmektedir.

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı resim-5.png

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu