Sigortacılık Bölümü Hakkında Bilgiler

Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email
Sigortacılık Bölümü Hakkında Bilgiler

Sigortacılık Bölümü Hakkında Bilgiler

Sigortacılık Bölümü Hakkında Bilgiler adlı bu yazımızda sizlere bu bölümde okutulan dersler,bölümün amacı,gereken nitelikler,kazandıkları unvan,mezuniyet sonrasında çalışabilecekleri iş alanları ve ortalama kazanabilecekleri gelirleri derledik.

Sigortacılık Bölümü Hakkında Bilgiler adlı bu makaleyi okuduktan sonra diğer meslekler hakkında bilgi almak isterseniz anasayfamızdan meslekler adlı sayfamızı kontrol edebilir yada sağ üst köşeden istediğiniz mesleği yazıp araştırabilirsiniz.
 

Sigortacılık Bölümü’nün Amacı

Sigortacılık programının amacı, sigorta şirketlerinin ihtiyaç duyduğu elemanları yetiştirmektir.
 

Sigortacılık Bölümü Programında Okutulan Belli Başlı Dersler

Sigortacılık programında matematik, istatistik, hukuk ve ekonomi alanlarında çeşitli düzeydeki derslerden başka sigorta muhasebesi ve denetimi, hayat tabloları, sigorta sözleşmeleri sigorta mevzuatı, hayat sigortacılığı, hayat dışı sigortacılık, sigorta istatistiği gibi dersler okutulmakta ve bir proje çalışması yaptırılmaktadır.
 

Sigortacılık Bölümü için Gereken Nitelikler

Sigortacılık programında okumak isteyenlerin matematik, istatistik ve ekonomi konularına ilgili ve bu alanda başarılı, insanlarla iyi ilişki kurabilen, dikkatli, sabırlı bireyler olmaları gerekir.
 

Sigortacılık Bölümü Mezunlarının Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Sigortacılık programını bitirenlere lisans diploması verilir. Sigortacılar, kendilerini veya mallarını sigorta ettirmek isteyen müşterilerle görüşürler. Sigorta edilecek kişi veya malların özelliklerine göre müşterilerin ödemeleri gereken sigorta primlerini belirler.
 

Sigortacılık Bölümü’nün Çalışma Alanları

Sigortacılık programını bitirenler sigorta şirketlerinde ve sosyal güvenlik kuruluşlarında görev alabilirler.
 

Sigortacılık Bölümü Maaşları

Sigortacılık bölümünden mezun olmuş yeni çalışanların kariyerlerinde ilerledikçe çalıştıkları pozisyonlar ve aldıkları ortalama maaşlarda yükselecektir.
Her Şirkette farklı maaşlarla iş başı yapmalarına rağmen ortalama 2019-2020 için 3000- 4000 tl arasında değişmektedirç Ayrıca deneyim ve tecrübelerle eş ve çocuk durumu ve sigorta şirkettindeki kazandıkları primlerle ortalam maaşları 10.000 tl yi bulabilmektedir.
 

İlginizi Çekebilecek Konular

Güncel Yazılı Soruları

Lgs Puan Hesaplama MEB (2019-2020)

LGS Deneme Sınavı PDF İndir

2020 YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımları (ÖSYM)

TYT Deneme Sınavları PDF İndir (2019)

AYT Deneme Sınavları PDF İndir

Töder Türkiye Geneli (TYT-AYT) Denemeleri PDF

Lgs Puan Hesaplama MEB

Takdir Teşekkür Hesaplama

TYT Konuları ve Soru Dağılımları

AYT Konuları ve Soru Dağılımları

9-10-11. Sınıflar Bursluluk Sınavı Soruları 2019

İLGİLİ YAZILAR

İnsan ve Çevre
Fen Bilimleri

İnsan ve Çevre İlişkisi

Ana Başlıklar;Su KirliliğiToprak KirliliğiHava KirliliğiNükleer Kirlilikİlginizi Çekebilecek Konular İnsan ve Çevre İlişkisi adlı bu yazımızı okuduktan sonra Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına eksiklerimizi bize