Araştırmaİlk, Orta Öğretim ve Lise Sınıfları

Şehit Münir Alkan Fen Lisesi

Şehit Münir Alkan Fen Lisesi, matematik ve fen bölümlerinde yetenekli olan öğrencilerin daha iyi yerlere gelebilmesi için hizmet veren bir fen lisesidir. Okulun vizyonu; geleceğe başarılı bireyler bırakmak, milli değer algısını yitirmeden öğrenci yetiştirmek, ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek öğrenciler eğitmektir.

İstanbul Büyükçekmece’de bulunan Şehit Münir Alkan Fen Lisesi, tarafsız ve ekip çalışmasına yatkınlık gösterebilen öğrenciler eğitmekte ve okul içerisinde sağladığı olanaklar ile bu vizyonu başarmaktadır. Şehit Münir Alkan Fen Lisesi, gerek imkanları gerek ise yetenekli öğrencileri ile ülkemizin en iyi okulları arasında gösterilmektedir.

Şehit Münir Alkan Fen Lisesi Hakkında

Ülkemizin önde gelen okulları arasında yer alan Şehit Münir Alkan Fen Lisesi hakkında detaylı bilgi almak ve okulun imkanlarını öğrenmek için aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

  • Şehit Münir Alkan Fen Lisesi’nde 45 adet nitelikli öğretmen bulunmaktadır.
  • Okulda eğitim gören öğrencilerin sayısı ise 450’dir.
  • Okul binasında 28 sınıf bulunmaktadır.
  • İngilizce ve Almanca eğitimi sağlanmaktadır. 
  • 3 fen laboratuvarı, 1 konferans salonu, 1 spor salonu, 1 bilişim teknoloji sınıfı, 1 müzik sınıfı, 1 resim sınıfı bulunmaktadır.
  • Hem toplu taşıma araçları hem de servis hizmeti mevcuttur.
  • Okulun içerisinde kütüphane, revir ve yemekhane bölümleri de mevcuttur.
  • Şehit Münir Alkan Fen Lisesi öğrencileri yalnızca eğitim alanında değil etkinlik alanında da desteklenmektedir. Okulda öğrencilerin kurduğu kulüp ve etkinlik grupları sayesinde öğrenciler hem başarılı hem de sosyal bireyler olmaktadır.
  • Okulun içerisinde hizmet veren pansiyon sayesinde okula ulaşımı zor olan öğrencilere konaklama sağlanmaktadır.

Şehit Münir Alkan Fen Lisesi İletişim

Şehit Münir Alkan Fen Lisesi yönetimi ile iletişim kurmak isteyen vatandaşlar, okula bizzat gidebilir ya da farklı iletişim yöntemlerini kullanabilir. Cumhuriyet Mah. D100 Karayolu Cad. Firuze Sokak No: 370/1 Beykent Büyükçekmece/İstanbul adresini kullanarak mesai günleri içerisinde okula gidebilirsiniz.

https://sehitmuniralkan.meb.k12.tr/ linki üzerinden okulun resmi web sitesine erişebilir ve sistem üzerinden e-posta gönderiminde bulunabilirsiniz. Ayrıca 0212 872 61 22 numarasını kullanarak okul yönetimine direkt olarak bağlanarak işlemlerinizi yapabilir ya da merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu