Saint Joseph Lisesi

Saint Joseph Lisesi, İstanbul’da yer alan ve en iddialı Fransız lisesi olduğunu açıklayan Saint Joseph Lisesi, oldukça eski bir lise olması ile bilinmektedir. İlk olarak 1800’lü yıllarda erkek lisesi kapsamında eğitim vermeye başlayan Saint Joseph Lisesi, günümüzde karma eğitim sistemi kullanarak eğitim vermektedir. Fransız lisesi olması nedeniyle ağırlıklı olarak Fransızca konuşulmakta ve yabancı dil kapsamında eğitim verilmektedir.

Saint Joseph Lisesi, Kadrosunda yer alan öğretmenlerin de bir çoğunun Fransız olduğu bilinmektedir. Türk olan öğretmenlerin ise çoğunun Fransızcaya hakim olduğu veya çifte vatandaş olduğu açıklananlar arasında yer almaktadır. Kısacası ağırlıklı olarak Fransız kültürünü benimseyen ve bu alanda eğitim veren Saint Joseph Lisesi, iddialı bir lise olarak ön plana çıkmaktadır.

Saint Joseph Lisesi Hakkında

Saint Joseph Lisesi

Saint Joseph Lisesi’nde verilen eğitim ve eğitim süresi, alışılan diğer liselerden oldukça farklıdır. Tıpkı pek çok üniversite bölümlerinde olduğu gibi bahsi geçen bu lisede de 1 yıl hazırlık eğitimi verilmektedir. Saint Joseph Lisesi Hazırlık eğitimi boyunca Fransızca üzerine yoğunlaşılması ve kalan 4 yılda da diğer derslere eşit oranda ağırlık verilmesi ile toplamda 5 yıl eğitim süreci bulunmaktadır. İkinci yabacı dil olarak da İngilizce eğitimi veren Saint Joseph Lisesi, öğrencilerin yurt dışında yaşama imkanlarını göz önüne alarak bu iki dilde yoğunlaşmaktadır. Haftada 40 saat ders veren ve toplamda 5 yıl eğitim süreci bulunan bu lise, İstanbul’da yer alan en iddialı lise olarak bilinmektedir. Bu lisenin eğitim şekline olumlu bakan öğrenciler, gerekli süreci takip ederek Saint Joseph Lisesi’nde eğitim alabilmektedir.

Saint Joseph Lisesi İletişim

Saint Joseph Lisesi iletişim kapsamında da araştırılan liseler arasında yer almaktadır. Lise hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen veya burada eğitim alan öğrenciler, farklı iletişim yöntemleri ile karşılaşabilmektedir. Başlıca iletişim yolları şunlardır:

her bir yöntem için sunulan seçenek sayısı da oldukça fazladır. Okul kapsamında yer alan pek çok yetkili kişi, e-posta adresini paylaşmış ve gereken soruları alacağını belli etmiştir. Aynı zamanda okulu ziyaret ederek birebir görüşme sağlamak da etkili bir iletişim seçeneği olacaktır.

Exit mobile version