Önemli Günler ve Haftalar

Sağlık ve Sosyal Güvenlik Haftası İle İlgili Konuşma Örneği

Sağlık ve Sosyal Güvenlik Haftası İle İlgili Konuşma Örneği

HER İŞİN BAŞI SAĞLIK

Sağlığımızın değerini sağlığımız bozulmadan anlamayız nedense. Az gelişmiş ya da gelişmekte olan ülke insanlarının sağlığa verdikleri önemin de göstergesidir bu. Oysa gelişmiş ülkelerde tıkır tıkır işleyen bir “sağlık sistemi” vardır.

Bu sistem, insanı anne karnından başlayıp ölünceye kadar sağlıklı yaşatmanın çabası içindedir. Bu sistem, bireyin beslenmesine, hastalıklardan korunmasına, tedavisine ve bu konularla lgili eğitimine büyük önem verir. Sağlıklı bireyler sağlıklı toplumu oluştururlar çünkü, sağlıklı toplum ise, iyi düşünür, verimli çalışır ve üretir.

Şimdi de ülkemize, kendimize bakalım. Hasta olmadan önce doktora gitmek aklımızdan bile geçmez. Hasta olsak başlangıçta önemsemeyiz. Nasıl olsa geçer diye bekleriz.Ya da ondan bundan duyduğumuz tedavi yollarını deneriz. Sonra? Sonrası çoğu zaman pişmanlık ve acı verir. Para ve zaman kaybına neden olur. Bazen de, çok geç kalınır.
Hiçbir şey yapılamaz artık.

Soruyorum size : İyi beslenebiliyor musunuz? İyi koşullarda ders çalışıp, dinlenebliyor musunuz? Doktor kontrolünden geçiyor musunuz? Ağzınızda kaç tane çürük diş var?

Bir çürük dişin; kalbinize, boşaltım sisteminize, yani bedeninize verdiği zararlardan haberiniz var mı?
Ülkesini seven insan, sağlığına önem veren insandır” desem, ne dersiniz peki?

Sağlığın en büyük varlık olduğunu bir kez daha hatırlatmama izin verin, lütfen. Hepinize mutlu, başarılı günler dilerim. Sağlıcakla kalın.

⇒ Sağlık ve Sosyal Güvenlik Haftası İle İlgili Diğer Yazılar İçin Sağlık ve Sosyal Güvenlik Haftası Sayfamızı Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu