Araştırmaİlk, Orta Öğretim ve Lise Sınıfları

Ortaokul Sınavlarına Yönelik 2020-2021 Örnek Soruları

Sayısal bölüm örnek soruları için tıklayınız.

Sözel bölüm örnek soruları için tıklayınız.

Kasım Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları için Tıklayınız.

Kasım Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları için Tıklayınız.

Aralık Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları İçin Tıklayınız

Aralık Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları İçin Tıklayınız

Ocak Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları İçin Tıklayınız

Ocak Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları İçin Tıklayınız

Şubat Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları İçin Tıklayınız

Şubat Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları İçin Tıklayınız

Mart Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları İçin Tıklayınız

Mart Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları İçin Tıklayınız

Ortaokul Sınıf Sınavları – Ücretsiz Ortaokul Müfredatı Kaynaklarını Kullanma

Ortaokul sınavları ülke çapında birçok farklı eyalette yapılmaktadır. Şu anda ortaokuldaysanız veya yakın gelecekte ortaokula gitmeyi planlıyorsanız, bu testlere nasıl hazırlanabileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. 

İyi haber şu ki, genellikle yıl ortasında yapılan bu testlere hazırlanmak için çok fazla para harcamanıza gerek yok. Bir diğer iyi haber de, gireceğiniz sınavlara hazırlanmak için kullanabileceğiniz bazı ücretsiz kaynaklar var.

Ortaokul müfredatı kılavuzu bu ücretsiz kaynaklardan biridir. Bu tür kaynaklar genellikle yıl boyunca gireceğiniz farklı testlerin her biri için bilmeniz gerekenler hakkında bilgi içerir. Bu, yaklaşan okul sınavlarına nasıl hazırlanmanız gerektiğini planlamanıza yardımcı olabilir. 

Ayrıca, eğitiminiz sırasında ne bekleyeceğiniz konusunda size bir fikir verecektir, böylece bu testlerin zamanı geldiğinde tam olarak ne yapacağınızı bilirsiniz. Ortaokul sınavları, kendini beğenmiş olmanız gereken bir şey değildir ve onlara doğru bir hevesle yaklaştığınızdan emin olmalısınız.

Yaklaşan okul sınavlarınıza hazırlanmak için kullanabileceğiniz ücretsiz kaynaklardan bir diğeri de mevcut olan bazı yaz programlarına bakmaktır. Yaklaşan sınavlara hazırlanan ve yaz gelmeden tüm işlerini bitirmek isteyen öğrenciler için özel olarak tasarlanmış birkaç yaz programı vardır. 

Bu yaz programlarından birine bir göz atmak size neler bekleyeceğiniz konusunda iyi bir genel bakış sağlayacaktır. Bu yaz programlarını yaklaşan sınavlarınıza hazırlanmanın bir yolu olarak kullanmanın bazı avantajları ve dezavantajları da vardır ve bunlar, çevrimiçi bulduğunuz ücretsiz ortaokul müfredatı kaynaklarından herhangi birine bakarken düşünmeniz gereken şeylerdir.

Kaynakça: http://www.meb.gov.tr/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu