Araştırma

Ortaokul Nasıl Bulunur

Ortaokul Nasıl Bulunur; Türkiye’deki birçok ilkokul, ortaokullar için besleme okulu görevi görür ve bu nedenle hangi okula gideceğinize karar vermek kolaydır. Bununla birlikte, ya çocuğunuzun bağımsız bir okula gitmesini istiyorsanız, önerilen ortaokul size uygun olmayan bir konumdaysa ya da yeni bir bölgeye taşınıyorsanız ve o bölgedeki okullara bakmanız gerekiyorsa ne olur? Süreç korktuğunuz kadar zor değil – aşağıda belirtilen tavsiyelere uyarsanız, çocuğunuz için doğru orta okulu bulmak oldukça basittir.

Ortaokul Nasıl Bulunur

1. Araştırmanızı yapın – bir okulu bulmak için ilk gidilecek yer, mevcut olanların kısa bir listesini yapmaktır. Farklı bir bölgedeki bağımsız okullara veya okullara bakıyorsanız, mevcut okulların bir listesini yapın ve araştırmanıza oradan başlayın.

2. OFSTED raporlarını kontrol edin – tüm ortaokullar, son 4 yılda OFSTED tarafından ziyaret edilmiş ve ne kadar iyi performans gösterdiklerine göre derecelendirilmiş olacaktır. OFSTED raporları, kendi web sitelerinde çevrimiçi olarak bulunabilirken, çeşitli karşılaştırma web siteleri, aramayı kolaylaştırmak için bunlara bağlantılar sağlar. Rapor, okulun kalitesi ve öğretimi hakkında size iyi bir fikir verecek ve bir ortaokul bulma arayışınızı güzel ve kolay hale getirecektir!

3. Okulları ziyaret edin – yeni bir bölgeye taşınıyorsanız, neye benzediğini ve neye kabul edildiğini öğrenmek için yerel bölgedeki mümkün olduğunca çok okulu ziyaret etmek için bir gün dışarı çıkıp gitmek isteyebilirsiniz. kriter. Fiziksel ziyaretler, çocuğunuzu göndermek için doğru yer olup olmadığına dair bir fikir edinebileceğiniz için bir ortaokul bulma sürecini çok daha kolaylaştırabilir. Bir okul gününe gitmek de tavsiye edilir, böylece okulu tam işleyişinde görebilirsiniz. Çocuğunuzu bağımsız bir okula göndermeyi düşünüyorsanız, bu okulları, genellikle hafta sonları düzenlenen önceden belirlenmiş açık günlerde ve açık akşamlarda ziyaret edebilirsiniz. Bunlar, sunduğu tüm olanaklar size gösterileceğinden, okula dair harika bir fikir verebilir.

4. Çocuklarınızla konuşun – sonraki 5 veya daha fazla yılı seçtiğiniz okulda geçirecek olan sizin çocuğunuzdur, bu nedenle rahat edecekleri bir ortaokul bulduğunuzdan emin olun. Kimse istemediği bir yere gitmek zorunda kalmak istemez ve 11 yaşın üzerinde karar vermeye yardımcı olacak kadar olgun olmalıdır. Bu nedenle, uygunsa çocuklarınızla ve kardeşleriyle konuşun ve fikirlerini ciddiye alın – her zaman göz önünde bulundurmadığınız faktörleri ortaya çıkarırlar.

Çocuğunuz veya çocuklarınız için bir ortaokul bulma zamanı geldiğinde, çeşitli kaynaklardan yardım alabilirsiniz. Çocuklarınızı dinlemeyi, onların bakış açısını almayı ve bazı açık günlere / akşamlara gitmeyi unutmayın. Yerel okullar hakkında çok şey öğrenecek ve onlar için doğru seçimi yaptığınız için kendinizi rahat hissedeceksiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu