Orman Haftası İle İlgili Öykü

Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email
Orman Haftası

Orman Haftası İle İlgili Öykü

SELİM AĞAÇ DİKECEK

– Neden bahçede bir ağacın yok Selim? Olsa ne güzel olurdu. Sabahlar dallarında gezinir, şarkı söylerdim. Seni uyandırırdım, Selim. Sen balkona çıkardın. Kahvaltını yaparken bir yandan da şarkımı dinlerdin.

– Bu kuş delirmiş dedi, Selim. Ne kadar çok konuşuyor öyle. Balkonun kapısını açıp bağırdı kuşa: Susacak mısın sen!
Kuş susmadı, konuştu.

– Beni susturma, Selim. Yakında gideceğim. Sen yalnız kalacaksın. Beni bir daha göremezsin belki. Bir ağacın olsaydı, bahar gelince dönerdim sana. Bir ağacın olsa, bahar gelince ağacın yeşerse, çiçek açsa; kuşun ağaca konsa, senin için ötse…İstemez miydin, Selim?

Selim, “isterdim!” diye öyle bir bağırdı ki, sonunda, kuş korkup kaçtı. Selim iki gözü iki çeşme ağlamaya başladı. Kuşa kızdığı için mi ağladı, yoksa kuşu uçup gittiği için mi? Anlayamadım.Selim, balkonda durmuş,uçup giden kuşlara bakıyordu. Kendi kuşu da aralarındaydı. Kuşuna seslendi.

– Baharda gel. Seni bekliyorum. Bahçeye fidan da dikeceğim. Söz veriyorum!
Bakalım Selim, sözünü tutacak mı? Bahçeye fidan dikecek mi? Selim’in kuşu baharda geriye dönecek mi? Ben bunların olacağına inanıyorum. Çünkü Selim, verdiği sözü tutar.

⇒ Orman Haftası İle İlgili Diğer Yazılar İçin Orman Haftası Sayfamızı Ziyaret Edebilirsiniz.

İLGİLİ YAZILAR

TYT Deneme Sınavları PDF İndir
Araştırma
Editör

TYT Deneme Sınavları PDF İndir (2022)

TYT Deneme Sınavları PDF İndir (2022) konu başlığı altında sizler için Üniversiteye giriş ilk sınavı olan TYT için, farklı kaynaklardan derlediğimiz  PDF formatında deneme sınavlarını