Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email
Öğretmenler Günü

Öğretmenler Günü İle İlgili Oyun (Piyes)

ÖĞRETMENİM

(Çocuk, elinde bir demet çiçekle girer,sağa sola bakar. Aradığını bulamamış gibidir.)
Çocuk :
Öğretmenim
Canım benim.
Seni ben pek
Çok severim!

Elini öpmek, çiçeğimi vermek istemiştim. Ama sizi göremiyorum. (Seyircilere) Öğretmenimi gören yok mu içinizde?
Öğretmen: Buradayım yavrum! (Çıkar, öğrencisinin yanında yerini alır.) Ne oldu? Bir şey mi var?

Çocuk: (Öğretmeninin eline sarılır, öper.) Çok şey var öğretmenim. Önce siz varsınız. Sonra yetiştirmeye çalıştığınız öğrenciniz var.

Öğretmen: Bir şey oldu diye korkmuştum..

Çocuk: Korkmayın, sevinin öğretmenim! Bugün Öğretmenler Günü. Gününüzü kutlamak istemiştim. (Çiçeği verir.) Gününüz kutlu olsun! Işıklı, gülen yüzünüz hep gülsün!

Öğretmen : (Çiçeği seyircilere göstererek) İşte, çiçeklerden gelebilecek en güzel çiçek! Sağ ol yavrum! (Çocuğu iki yanağından öper.)

Çocuk: Bir çiçekle bizden kurtulamazsınız, öğretmenim. Bizi kendi çocuğunuzmuş gibi yetiştirmeye çalışıyorsunuz. Eğitiyor, öğretiyorsunuz. Biz üzülünce üzülen,sevinince sevinen öğretmenimizi çok seviyoruz. Bize sevgiyi, barışı, üretken olmayı öğreten sizsiniz.Yurdu, insanları sevmeyi öğreten yine sizsiniz. İyiyi,güzeli, doğruyu sizden öğrendik. Sizden öğreneceğiz. Sizi birkaç çiçekle bırakır mıyız öğretmenim.(Eliyle “gelin” diye işaret eder. Sınıfın bütün öğrencileri sahneye dolar. Öğretmenlerini kucaklarlar. Öğretmen de sevgilerine karşılık verirken perde kapanır.)

⇒ Öğretmenler Günü İle İlgili Diğer Yazılar İçin Öğretmenler Günü Sayfasını Ziyaret Edebilirsiniz.

İLGİLİ YAZILAR

TYT Deneme Sınavları PDF İndir
Araştırma
Editör

TYT Deneme Sınavları PDF İndir (2022)

TYT Deneme Sınavları PDF İndir (2022) konu başlığı altında sizler için Üniversiteye giriş ilk sınavı olan TYT için, farklı kaynaklardan derlediğimiz  PDF formatında deneme sınavlarını