Araştırma

Necmettin Erbakan Fen Lisesi

İstanbul’un Bağcılar semtinde yer alan ve pek çok öğrenciye eğitim imkanı tanıyan Necmettin Erbakan Fen Lisesi, sayısal ağırlıklı ders almak isteyen öğrenciler tarafından ilk sırada tercih edilmektedir. Fen liselerinin genellikle sayısal alanlarda ağırlıklı ders verdiği bilinmektedir. Bu nedenle öğrenciler de kendi alanlarını göz önüne alarak bahsi geçen bu liseyi tercih etmektedir.

Uzun zamandır eğitim veren bir lise olmamakla birlikte aktif olarak eğitim verdiği süreç içerisinde pek çok başarıyı yakalamış olan Necmettin Erbakan Fen Lisesi, öğrencilerin dikkatini çekebilecek misyona ve vizyona sahiptir. Tüm bu bilgiler bir araya getirildiğinde de öğrencilerin bu liseyi büyük oranda tercih ettiği açıkça görülebilmektedir.

Necmettin Erbakan Fen Lisesi Hakkında

İstanbul’da bulunan fen liseleri arasında yer alan Necmettin Erbakan Fen Lisesi, aynı konumda bulunan öğrenciler tarafından ilk sırada tercih edilmektedir. Diğer liselere kıyasla ortalamanın üzerinde bir puana sahip olması da daha fazla çalışmanın gerektiğini göstermektedir. Öğrencilere en iyi eğitim vermeyi amaçlayan bu lise hakkında şunlar söylenebilir:

  • Yabancı dil eğitiminde İngilizce dili kullanılmaktadır.
  • 2018-2019 yılı itibarıyla başarı durumu açıklanmıştır.
  • 08.50-16.00 arasında ders vermektedir.
  • Futbol, basketbol, masa tenisi ve voleybol etkinlikleri düzenlenmektedir.
  • Servis hizmeti bulunmaktadır.

Necmettin Erbakan Fen Lisesi hakkında verilen bu bilgiler doğrultusunda, lisenin henüz gelişme aşamasında olduğu açıkça görülebilmektedir. İlerleyen dönemlerde çok daha başarılı bir eğitime sahip olacağını ve pek çok alanda daha kapsamlı imkanlar sunacağını iddia eden Necmettin Erbakan Fen Lisesi, her yıl ortalama 150 kişilik kontenjan da oluşturmaktadır.

Necmettin Erbakan Fen Lisesi İletişim

Necmettin Erbakan Fen Lisesi ile iletişime geçmek isteyen öğrenci sayısı bir hayli fazladır. Öğrenciler, merak ettikleri soruları belirtilen iletişim yöntemlerini kullanarak öğrenmeye çalışmaktadır. Bu kapsamda değerlendirilebilecek ilk yöntem okul ile birebir görüşme sağlamak olacaktır.

Bunun dışında telefon numarası ve mail adresi ile de bahsi geçen okul ile iletişime geçmek mümkündür. Okulun ana sayfasına yer alan iletişim bilgilerini öğrenerek aklınızda yer edinen sorulara gereken yanıtları almak için imkan oluşturabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu