Araştırma

2022 LGS Konuları ve Soru Dağılımları (MEB)

2022 LGS Konuları ve Soru Dağılımları (MEB)

Sizlere bu sayfamızda 2022 LGS Konuları ve Soru Dağılımları (MEB) hakkında bilgi paylaşacağız. Yapılacak olan 2022 LGS Konuları ve Soru Dağılımları belli oldu! Yeni bir sınav dönemine girmiş bulunmaktayız. 2022 LGS Konuları ve Soru Dağılımları, MEB’ in hazırlamış olduğu konu dağılımlarından bilgi alınarak düzenlenmiştir. Aşağıda 2020 LGS Konuları ve Soru Dağılımlarını kontrol ederek çalışabilirsiniz

LGS Nedir?

Eğitim-öğretimin en önemli basamağını oluşturan ve çocukluktan gençliğe geçişin temel göstergesi haline gelen lise hayatımızın filizlendiğinin habercisi LGS; diğer adıyla Liseye Geçiş Sistemi’dir.

Merkezi sınav olan LGS, yeni bir sistem olması sebebiyle kafa karıştırıcı gelebilir sizlere ancak MEB kaynaklı olması sebebiyle öğrencilerin endişelenmemesi gerekir. Yeni sınav sisteminde Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil derslerine ait konulardan sorulara yer verilecektir.

2022 LGS Konuları ve Soru Dağılımları

LGS; sözel ve sayısal olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır.
Sözel bölümde: Din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, türkçe ile yabancı dil; sayısal bölümde ise matematik ve fen bilimleri alanlarından sorular yer almaktadır. Sınav aynı gün içerisinde iki oturum halinde uygulanacaktır. Sorular ise öğrencilerin yeteneklerini ölçme ve değerlendirme, yorumlama ve analiz etme gibi kavramlar dikkate alınarak hazırlanacaktır.

Sözel bölüm 75 dakikadan oluşup Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’nden 10, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük’ten 10, Türkçe’den 20, Yabancı Dil’den ise 10 soru olacaktır. Sayısal bölüm 60 dakikadan oluşup Matematik’ten 20 ve Fen Bilimleri’nden 20 soru sorulacaktır.

Eski sınav sisteminden farklı olarak soru sayıları değiştirilmiş olup konular ve derslerin içeriği genel olarak aynıdır. Herhangi bir farklılık yapılmamıştır. Öğrenci adaylarının son derece dikkatli ve planlı bir şekilde, stres ve kaygı içerisine girmeden hazırlanmaları halinde rahatlıkla aşabilecekleri bir sınav sistemidir. Eğitim-Öğretim hayatımızın ileriki aşamasını belirleyen lise hayatımız tabi ki oldukça önemlidir ancak şu da unutulmamalıdır ki sistemli ve planlı bir şekilde çalışmak, sınavlara özverili bir şekilde hazırlanmak da son derece önemlidir. LGS bir bütüne giden en önemli parçayı oluşturmaktadır.

LGS Konuları ve Soru Dağılımları 2020

2022 LGS Matematik Konuları ve Soru Dağılımları

2022 LGS Türkçe Konuları ve Soru Dağılımları

2022 LGS Fen Bilimleri Konuları ve Soru Dağılımları

2022 LGS Din Kültürü Konuları ve Soru Dağılımları

2022 LGS İnkılap Tarihi Konuları ve Soru Dağılımları

2020 LGS İngilizce Konuları ve Soru Dağılımları

LGS Puan Hesaplama

LGS Deneme Sınavı PDF İndir

 

Benzer Konular

TYT Deneme Sınavları PDF İndir

Töder Türkiye Geneli (TYT-AYT) Denemeleri PDF

AYT Deneme Sınavları PDF İndir

YKS-TYT Puan Hesaplama

Takdir Teşekkür Hesaplama

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu