Araştırma

LGS İnkılap Tarihi Konuları ve Soru Dağılımları (MEB) 2022

LGS İnkılap Tarihi Konuları ve Soru Dağılımları (MEB) 2022

Sizlere bu sayfamızda LGS İnkılap Tarihi Konuları ve Soru Dağılımları (MEB) 2022 hakkında bilgi paylaşacağız. 2022 MEB tarafından yapılacak olan LGS Konuları ve Soru Dağılımları belli oldu! Yeni bir sınav dönemine girmiş bulunmaktayız. 2020 LGS İnkılap Tarihi Konuları ‘ın hazırlamış olduğu konu dağılımlarından bilgi alınarak düzenlenmiştir.

LGS Nedir?

Eğitim-öğretimin en önemli basamağını oluşturan ve çocukluktan gençliğe geçişin temel göstergesi haline gelen lise hayatımızın filizlendiğinin habercisi LGS; diğer adıyla Liseye Geçiş Sistemi’dir.

Merkezi sınav olan LGS, yeni bir sistem olması sebebiyle kafa karıştırıcı gelebilir sizlere ancak MEB kaynaklı olması sebebiyle öğrencilerin endişelenmemesi gerekir. Yeni sınav sisteminde Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil derslerine ait konulardan sorulara yer verilecektir.

2022 LGS Konuları ve Soru Dağılımları

LGS; sözel ve sayısal olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır.
Sözel bölümde: Din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, türkçe ile yabancı dil; sayısal bölümde ise matematik ve fen bilimleri alanlarından sorular yer almaktadır. Sınav aynı gün içerisinde iki oturum halinde uygulanacaktır. Sorular ise öğrencilerin yeteneklerini ölçme ve değerlendirme, yorumlama ve analiz etme gibi kavramlar dikkate alınarak hazırlanacaktır.

Sözel bölüm 75 dakikadan oluşup Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’nden 10, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük’ten 10, Türkçe’den 20, Yabancı Dil’den ise 10 soru olacaktır. Sayısal bölüm 60 dakikadan oluşup Matematik’ten 20 ve Fen Bilimleri’nden 20 soru sorulacaktır.

Eski sınav sisteminden farklı olarak soru sayıları değiştirilmiş olup konular ve derslerin içeriği genel olarak aynıdır. Herhangi bir farklılık yapılmamıştır. Öğrenci adaylarının son derece dikkatli ve planlı bir şekilde, stres ve kaygı içerisine girmeden hazırlanmaları halinde rahatlıkla aşabilecekleri bir sınav sistemidir. Eğitim-Öğretim hayatımızın ileriki aşamasını belirleyen lise hayatımız tabi ki oldukça önemlidir ancak şu da unutulmamalıdır ki sistemli ve planlı bir şekilde çalışmak, sınavlara özverili bir şekilde hazırlanmak da son derece önemlidir. LGS bir bütüne giden en önemli parçayı oluşturmaktadır.

2022 LGS İnkılap Tarihi Konuları (MEB)

► Bir Kahraman Doğuyor
► Milli Uyanış: Bağımsızlık yolunda atılan adımlar
► Milli bir destan: Ya İstiklal Ya Ölüm
► Atatürkçülük ve Çağdaşlaşan Türkiye
► Demokratikleşme Çabaları
► Atatürk Dönemi Türk Dış Politikası
► Atatürk’ün Ölümü ve Sonrası
2022 LGS Konuları ve Soru Dağılımları (MEB)

» LGS Puan Hesaplama

» LGS Deneme Sınavı PDF İndir

 

Benzer Konular

TYT Deneme Sınavları PDF İndir

Töder Türkiye Geneli (TYT-AYT) Denemeleri PDF

AYT Deneme Sınavları PDF İndir

YKS-TYT Puan Hesaplama

Takdir Teşekkür Hesaplama

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu