KPSS Ortaöğretim Puan Hesaplama (Güncel)

Puan Hesaplamaları

KPSS Ortaöğretim Çıkmış Sorular (PDF)

2020 KPSS Ortaöğretim Konuları ve Soru Dağılımları

KPSS Ortaöğretim Puan Hesaplama Güncel

KPSS ortaöğretim puan hesaplama üzerine hazırladığımız bu sekmede, sizlerle kullanışlı bir hesaplama aracı ve yararlı bir takım bilgiler paylaştık. Eğer KPSS Ortaöğretim’e girecekseniz, platformumuz güncel bir sistem olduğu için 2020 – 2021 ile uyumlu çalışır.

KPSS girişi yapacak adaylar için oluşturduğumuz bu programda adaylar,

 1. Genel yetenek,
 2. Maliye,
 3. Genel kültür,
 4. Eğitim bilimleri,
 5. İstatistik,
 6. Hukuk,
 7. Kamu yönetimi,
 8. İşletme,
 9. Uluslar arası ilişkiler,
 10. Muhasebe,
 11. Çalışma ekonomisi,
 12. İktisat,

Sorularını doldurmalıdır.

KPSS Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Kamu Personel Seçme Sınavı sonuçları, ÖSYM tarafından yayınlanır. Bunun için ÖSYM’yi takip ederek, kullanıcı adı ve şifreniz üzerinden sonuçlar belli olur olmaz öğrenebilirsiniz.

KPSS’ye Nasıl Girilir?

KPSS Ortaöğretim için bir giriş belgesi çıkartmanız gerekir. Bu belgeyi evinizden ya da yazıcısı olan bir yerden edinebilirsiniz.  Ardından ÖSYM üzerine kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak, ilgili çıktıyı alabilirsiniz. Aynı zamanda ÖSYM koordinatörlüğüne giderek de giriş belgenizi alabilirsiniz.

Eğer giriş belgeniz yoksa sınava giremezsiniz. Belgeden giriş yerinizi kontrol ettikten sonra eğer sınava giriş yerini bilmiyorsanız, kontrol etmeniz önerilir. Böylece sınav günü bir zorluk yaşamadan aradığınız yeri bulabilirsiniz.

Aldığınız giriş kâğıdı üzerinde bir takım yazılar, uyarılar vardır. Her aday, bunlara uymak durumunda olduğu için mutlaka dikkat etmelidir. Aksi halde binaya alınmayabilirsiniz ya da sınavınız geçersiz sayılabilir.

Sınava getirebileceğiniz her şey bu belgenin üzerinde yazılıdır. Bunların haricinde bir şey sınava sokulmayacaktır.

KPSS Kaç Yıl Geçerlilik Sahibidir?

Adayların katılmış oldukları Kamu Personel Seçme Sınavı, ÖSYM tarafından sonuçların açıklanması ardından2 yıl geçerlilik sahibidir. Şayet Kamu Personel Seçme Sınavı yeni yapılmazsa, bir sonraki oturumun sınav sonuçlarına dek geçerli olabilir.

Başa dön tuşu