KPSS ÖABT Puan Hesaplama (Güncel)

Puan Hesaplamaları

KPSS ÖABT Puan Hesaplama (Güncel)

Öğretmen adaylarına yönelik hazırladığımız bu sayfada, güncel KPSS ÖABT puan hesaplama programını sizlere sunduk. 2020 – 2021 sistemine uyumlu olan program ile puan hesan hesaplamazı yapabilirsiniz. Programımızda doldurulabilecek alanlar,

 1. Genel kültür,
 2. Eğitim bilimleri,
 3. Hukuk,
 4. Genel yetenek,
 5. İşletme,
 6. Maliye,
 7. Muhasebe,
 8. İktisat,
 9. İstatistik,
 10. Kamu yönetimi,
 11. Uluslar arası ilişkiler,
 12. Çalışma ekonomisi,

Şeklinde olup, öğretmen adayları KPSS kapsamında çözdükleri sorular çerçevesinde bunları doldurmalıdır.

KPSS’ye Kimler Girer?

Kamu Personel Seçme Sınavına, kamu kurumlarına personel olarak girmek isteyenler ve öğretmen adayları girer. Zira bazı kamu kurumları, şart olarak KPSS belirtmektedir.

KPSS ÖABT

Eğer KPSS ÖABT’ye yeni giriyorsanız, sınav öncesinde ne olduğunu bilmek, size yardımcı olacaktır.  Öğretmenlik Alan Bilgisi kelimelerinin baş harflerinden meydana gelen KPSS ÖABT, öğretmenlik kadrolarına girecek adaylar için gereklidir. Bunun için genel yetenek, genel kültür, eğitim bilimleri ve adayların şahsi alanlarından sınavlara girilmelidir.

KPSS Sınav Süresi Ne Kadar?

Kamu Personel Seçme Sınavı süreleri, sınavın türüne göre değişir. 60 sorudan meydana gelen Genel Yetenek ve yine 60 sorudan meydana gelen Genel Kültür; toplam 120 soru ve 130 dakika sınav süresinden meydana gelir.

Eğitim bilimleri ise 80 sorudan oluşur ve adaylara 100 dakika süre tanınır. Öğretmenlik Alan Bilgisi, yani KPSS ÖABT ise alan bilgisinde 40, alan eğitiminde 10; toplamda 50 soruya sahiptir. Bunun için de 75 dakika süre tanınır.

KPSS Sonuçları Ne Kadar Geçerlidir?

Kamu Personel Seçme Sınavı, resmi şekilde yapılan sınav ilanına dek 2 yıl geçerlilik sahibir. Ancak bir sınav gerçekleştirilmezse, sonraki sınavın sonucu açıklanana dek olan süre zarfında önceki sınav geçerlilik sahibidir.

Başa dön tuşu