KPSS Lisans Puan Hesaplama (Güncel)

Puan Hesaplamaları

KPSS Lisans Puan Hesaplama (Güncel)

KPSS Lisans puan hesaplama üzerine hazırladığımız bu sayfamızda, güncel olarak KPSS lisans puanınızı hesaplayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, sınavda girdiğiniz her yeri doldurmaktır. Burada,

 1. Genel yetenek,
 2. Genel kültür,
 3. Eğitim bilimleri,
 4. Hukuk,
 5. İktisat,
 6. İşletme,
 7. Maliye,
 8. Muhasebe,
 9. Çalışma ekonomisi,
 10. İstatistik,
 11. Kamu yönetimi,
 12. Uluslar arası ilişkiler,

Alanlarından hangilerine girmişseniz, doldurmanız gerekir. Ardından hesapla diyerek, KPSS puan hesaplama yapabilirsiniz.

KPSS

KPSS, Kamu Personel Seçme Sınavı olarak geçmektedir. Bir takım kamusal kurum ve kuruluşlar, personel alımlarında KPSS puanı ister. Dolayısıyla buralara giriş yapmak isteyen adayların, girmesi zorunludur.

Sınava giren adaylar, doğru ve yanlışlarına göre farklı türlerde puan alır. Her kamu kurumunun kabul ettiği KPSS türü farklıdır.

KPSS Nasıl Hesaplanır?

Kamu Personel Seçme Sınavı hesaplanırken, çözdüğünüz her bölümde netleriniz ele alınır. Bu netler ise yanlış sayınızın, doğrularından çıkarılması ile elde edilir. Hesaplama anında ise bir takım özel formüller ile önceki senelerde gerçekleştirilen sınavlarda, istatiksel veriler alınır.

Hangi Puanları Hesaplayabilirsiniz?

Platformumuz, size P1 – P124 arasında tüm sınavları hesaplama imkânı verir. Dolayısıyla P1, P10, P93, P94 ve P121 de olmak üzere her puanınızı hesaplayabilirsiniz.

Ne Kadar Geçerlidir?

Kamu Personeli Seçme Sınavı ne kadar geçerli?  KPSS iki yıl geçerliliği bulunan bir sınavdır.

Din Hizmetleri İçin Neye Girilmeli?

Eğer Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev almak istiyorsanız; Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine, yani DHBT’ye girmeniz şarttır. Burada hesaplanan puanlar genel yetenek ve genel kültür alanlarından elde edilen sonuçlara göredir.

Diyanet kapsamında çalışmak istiyorsanız ve Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine girmezseniz, bir koşulu sağlamamış olursunuz.

Başa dön tuşu