Araştırmaİlk, Orta Öğretim ve Lise Sınıfları

Kadıköy Anadolu Lisesi

Ülkemizin en köklü eğitim kurumları arasında yer alan Kadıköy Anadolu Lisesi, hizmet vermeye başladığı 1955 tarihinden bu yana nitelikli bireyleri geleceğe kazandırmaktadır. Gerek okulun imkânları, gerek akademik deneyimler, gerekse kadrosu ile öğrencilerini geleceğe en iyi şekilde hazırlayan Kadıköy Anadolu Lisesi, İstanbul’un Kadıköy ilçesinde yer almaktadır.

Kadıköy Anadolu Lisesi’nde eğitim gören öğrencilerin neredeyse tamamı, yükseköğrenim kurumlarına yerleşmeyi başarmaktadır. Okulun başarıları da yalnızca eğitim alanında değildir. Zira okul etkinlik ve sosyal faaliyetleri desteklemekte ve öğrencilerinin daha nitelikli olabilmesi adına var gücüyle çalışmaktadır.

Kadıköy Anadolu Lisesi Hakkında

Ülkemizin başarı konusunda en çok ön plana çıkan okulları arasında yer alan Kadıköy Anadolu Lisesi, öğrencilere sağladığı olanaklar ile de kendisinden sıkça söz ettirmektedir. Bu eğitim kurumu hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

  • Kadıköy Anadolu Lisesi’nde hazırlık eğitimi zorunlu olarak verilmektedir. Buna ek olarak İngilizce ve Almanca dersleri ara sınıflardaki öğrencilere sağlanmaktadır.
  • Kadıköy Anadolu Lisesi’nde eğitimci sayısı 95’tir.
  • Toplam öğrenci sayısı ise 1100’ü aşkındır.
  • 44 sınıf ile hizmet veren okul, 1 konferans salonu, 10 çok amaçlı salon, 1 toplantı salonu, 2’şer tane kimya, biyoloji ve fizik laboratuvarı, 1 bilişim teknoloji sınıfı, 2 müzik sınıfı, 3 resim sınıfı, 1 spor salonuna sahiptir.
  • Öğrenciler için pansiyon hizmeti verilmekte buna ek olarak okul binasının içerisinde revir, kütüphane ve yemekhane bulunmaktadır.
  • Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencileri 12 farklı spor dalında desteklenmektedir.

Kadıköy Anadolu Lisesi İletişim

İstanbul’un önde gelen eğitim kurumlarından biri olan Kadıköy Anadolu Lisesi’nin yönetim kurulu ile iletişime geçmek için (0 216) 345 09 45 ya da (0 216) 345 09 44 numarasını kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra Kadıköy Anadolu Lisesi’nin resmi web sitesi (https://kadikoyanadolulisesi.meb.k12.tr/) aracılığıyla faks bilgilerini öğrenebilir ya da e-posta gönderiminde bulunabilirsiniz.

Kadıköy Anadolu Lisesi’nin tam adresi Caferağa Mah. Dr. Esat Işık Cad. No: 68/34710 Moda/Kadıköy İstanbul olmaktadır. Mesai günleri içerisinde bizzat kuruma giderek işlem yapabilir ya da merak ettiğiniz sorulara yanıt bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu