Araştırma

İzmir Tınaztepe Üniversitesi

İzmir Tınaztepe Üniversitesi, Türkiye’nin Ege bölgesinde bulunan vakıf üniversitelerinden bir tanesidir. Bu üniversite sağlık bilimleri alanında hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. İzmir Tınaztepe’nin kuruluş tarihi ise; 18 Mayıs 2018’dir.

İzmir Tınaztepe Üniversitesi Bünyesinde Bulunan Fakülteler

İzmir Tınaztepe Üniversitesi, çok büyük bir okul değildir. Okulun içerisinde yalnızca 2 tane fakülte ve 1 tane de yüksekokul bulunmaktadır. Sağlık Bilimleri alanında profesyonel bir hizmet veren okulda 10 tane de bölüm bulunmaktadır.

  • Tıp Fakültesi
  • Sağlık Bilimleri Fakültesi
  • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu (MYO)

İzmir Tınaztepe Üniversitesinin Sağladığı İmkanlar

Sağlık Bilimleri alanında hizmet veren İzmir Tınaztepe Üniversitesi’nde hem 4 yıllık hem de iki yıllık bölümler bulunmaktadır. İzmir Tınaztepe Üniversitesinde okuyanlar, okuldan burs kazanarak ücret ödemeyebilir ya da indirim okuldan indirim kazanabilirler. Okulun eğitim dili ise; İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki dilden oluşmaktadır. İngilizce dil bilgisi alanında tecrübeli olmayan öğrenciler ise; okulun İngilizce hazırlık derslerinden faydalanarak dil konusunda da kendilerini rahatlıkla geliştirebilmektedirler.

Barınma: İzmir Tınaztepe Üniversitesi, öğrencilerine yerleşim kolaylıkları da tanımaktadır. Okulun yurdunda hem kadın hem de erkek öğrenciler barınmaktadır. İzmir Tınaztepe Üniversitesi öğrenci yurdu, kız ve erkek öğrencilere 1-2 kişilik ya da 1+1 olmak üzere ayrı oda seçenekleri sunmaktadır. Tınaztepe Üniversitesi öğrenci yurdunda hem sabah kahvaltısı hem de akşam yemeği sağlanıyor olması, öğrencilerine sağladığı çeşitli imkanlar, ücretsiz servis hizmetleriyle çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.

Sosyal Faaliyetler: İzmir Tınaztepe Üniversitesi içerisinde, öğrencilerin sohbet edebileceği ve keyifli vakit geçirebileceği kafeteryalar, çeşitli fuaye alanları, öğrenim hayatını kolaylaştırabilecekleri kafeteryalar ve konferans salonları da yer almaktadır.

Sağlık Grupları: Yemyeşil bir alanda öğrencilerine kampüs hayatını doya doya yaşatan Tınaztepe Üniversitesi, sağlık alanında İzmir’in ileri gelen okullarından bir tanesidir. Tınaztepe Sağlık Gruplarının kendine ait 4 tane hastanesi bulunmaktadır.

Eğitim ve Ulaşım: İzmir Tınaztepe Üniversitesi içerisinde, öğrencilerin faydalanabilmesi için, 11 tane laboratuvar bulunmaktadır. Aynı zamanda İzmir Tınaztepe Üniversitesi’nden şehrin merkezine ve birçok ilçesine direk ulaşım sağlayabilmeniz de mümkün olacaktır.

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı resim-5.png

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu