Araştırma

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi

2018 yılında kurulan İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi, bir vakıf üniversitesidir. Eğitim hayatına 2020-2021 eğitim-öğretim yılı dahilinde başlayan üniversitenin Zeytinburnu Yerleşkesine sahip bulunmaktadır. Üniversite İstanbul ili sınırları içerisinde yer almaktadır. Türkçe eğitim diline sahip olan üniversite, 4 fakülteye sahiptir. Sportif aktiviteler, kültürel ve sosyal alandaki aktiviteleri ile birlikte öğrencilerine kaliteli bir hizmet sunan üniversite, sağlık sektöründe 30 yıla yakın var olan deneyimini öğrencilere sunmaktadır. Mesleki yeterliliğe sahip olan öğrenciler yetiştirmeyi amaçlayan İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi, öğrenci kulüpleri ve öğrenci konseyine sahiptir. İstanbul Sağlık Teknoloji Üniversitesinde okuyanlar, kendilerini pek çok alanda geliştirerek hayata hazırlamaktadır.

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Bünyesinde Bulunan Fakülteler

Engelli öğrencilerini hayatın içerisine katmaya çalışan üniversite, bünyesinde pek çok fakülte ve bölüm barındırmaktadır. İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesinin fakülteleri aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

Diş Hekimliği Fakültesi

Eczacılık Fakültesi

Tıp Fakültesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi

  • Ergoterapi
  • Odyoloji
  • Hemşirelik
  • Beslenme ve Diyetetik
  • Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

Bu fakültelerin her birinde öğrencilere sistemli bir şekilde eğitim-öğretim programları sunulmaktadır. Fakültelerin yanı sıra Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır. Zeytinburnu Yerleşkesi dahilinde öğrencilerine hizmet veren üniversite, farklı etkinlikle ile öğrencilerinin ders dışı zamanlarında kendilerini geliştirme fırsatı sunmaktadır.

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesinin Öğrencilere Sağladığı İmkanlar

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesinin öğrencileri için sunduğu imkanlar aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

Ulaşım: Üniversite yakınından geçen pek çok otobüs seferi bulunmaktadır. Öğrenciler bu otobüs seferleri ile birlikte üniversiteye kolay bir şekilde ulaşmaktadır.

Öğrenci Kulüpleri: Üniversite bünyesinde yer alan kulüplerden bazıları; Edebiyat ve Münazara Kulübü, Genç Kızılay Kulübü, Dans Kulübü, Eczacılık Kulübü vs.

Spor: Üniversite bünyesinde öğrenciler farklı spor dallarında takımlar kurabilmekte, bu sayede kendilerini spor alanında geliştirebilmektedir.

Sağlık: Öğrenciler üniversite bünyesinde yer alan revir hizmetinden yararlanabilmektedir.

Kültür-Sanat: Üniversite kapsamında çeşitli kültür ve sanat etkinlikleri bulunmaktadır.

Öğrenciler üniversitenin sağladığı imkanlardan yararlanabilmektedir. Öğrencilere sunulan seçeneklerin fazla olması, İstanbul’da okumak isteyen insanların bu üniversiteye yönlenmesini olanaklı hale getirmektedir.

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı resim-5.png

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu