Araştırma

İstanbul Atlas Üniversitesi

2018 yılında Türk Balkan Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı tarafından İstanbul’da kurulan üniversite vakıf üniversitesidir. 110.000 metrekare üzerine inşa edilmiş bir yerleşkeye sahip olan üniversitenin İstanbul Bağcılar’da Medicine Hospital adında bir de üniversite hastanesi bulunmaktadır. Medicine Hospital bünyesinde bulunan bir Tıp Fakültesine de sahip olan üniversitenin Diş Hekimliği Fakültesi ise İstanbul Kağıthane Hamidiye Mahallesinde bulunan “Vadi Kampüsü” adı verilen ana yerleşkededir.

İstanbul Atlas Üniversitesi Bünyesinde Bulunan Fakülteler

Türkçe ve İngilizce dillerinde eğitim veren İstanbul Atlas Üniversitesinde okuyanlar pek çok farklı imkandan üniversitenin sağladığı olanaklar kapsamında yararlanabilmektedir. 5 farklı fakülteye sahip olan İstanbul Atlas Üniversitesi bu fakülteler kapsamında toplam 11 farklı bölüm seçeneğini öğrencilere sunmaktadır. Üniversite bünyesinde bulunan fakülteler şu şekildedir:

  • Sağlık Bilimleri Fakültesi
  • Diş Hekimliği Fakültesi
  • Tıp Fakültesi
  • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
  • İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

Bu fakülteler dışında 1 meslek yüksek okulu çatısı altında 10 farklı ön lisans programı da üniversite tarafından öğrencilere sunulmaktadır.

İstanbul Atlas Üniversitesinin Öğrencilere Sağladığı İmkanlar

İstanbul Atlas Üniversitesinde okuyanlar 110 Bin metrekare üzerine kurulmuş geniş kampüs içerisinde pek çok farklı olanağa aynı anda sahip olabilmektedir.

Barınma: Üniversite kampüsü içerisinde öğrencilere özel olarak sağlanan barınma seçeneği bulunmuyor olmakla birlikte üniversitenin yapmış olduğu özel iş birlikleri kapsamında pek çok yurt olanağı öğrencilere sunulmaktadır. İstanbul’un çeşitli bölgelerinde bulunan bu anlaşmaları yurtlar aracılığıyla barınma sorunları giderilebilmektedir.

Burs: Üniversite bünyesinde sunulan en geniş yelpazeli seçeneklerden biri olan burslar kapsamında öğrencilerin eğitim süreleri boyunca %25, %50 ve %100 oranında olan burslardan yararlanmaları mümkün olmaktadır.

Kütüphane: Geniş bir kütüphaneye sahip olan üniversitenin aynı zamanda dijital platformlar için ve internet üzerinden indirme izinlerinin bulunduğu e-kitap arşive de vardır. Bu arşive her öğrenci arzu ettiği ölçüde dijital ortam üzerinden erişim sağlayabilmektedir.

Bunların dışında da pek çok olanak ve imkanı öğrencileri ile buluşturan İstanbul Atlas Üniversitesi, kampüs içerisinde farklı kafe ve restoran alternatiflerini de öğrencilere sunmaktadır.

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı resim-5.png

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu