Araştırma

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, 18 Mayıs 2018 tarihinde Süleyman Demirel Üniversitesi’ne bağlı birçok farklı fakültelerin, yüksekokulların birleştirilmesi ile Isparta ilinde kurulmuştur. Devlet üniversiteleri arasında yer alan Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin şu andaki rektörü ise İbrahim Diler’dir.

Isparta’da yer alan Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, kendisini tercih eden öğrencileri için kaliteli eğitim hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Henüz yeni olan bu üniversite farklı çalışma planları ile kendisini daha çok geliştirmeyi düşünmektedir.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Bünyesinde Bulunan Fakülteler

Bünyesinde 1 enstitü, 6 fakülte ve 17 meslek yüksekokulu bulunduran Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, eğitim dili olarak Türkçe dilini kullanmaktadır. 2018 yılından beri eğitim hizmeti veren Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, kurulduğu tarihten itibaren öğrencilerine başarılı bir eğitim ortamı oluşturmayı hedeflemektedir. Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin bünyesinde yer alan fakülteler ise şunlardır:

  • Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi
  • İşletme Fakültesi
  • Orman Fakültesi
  • Teknoloji Fakültesi
  • Turizm Fakültesi
  • Ziraat Fakültesi

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin Öğrencilere Sağladığı İmkanlar

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde okuyanlar, bu üniversitenin sağladığı eğitim olanaklarının yanı sıra hem üniversitenin hem de bulunduğu şehrin diğer imkanlarından da yararlanabilmektedir. Öğrenci şehri olarak bilinen Isparta, bu üniversiteye ev sahipliği yaparak öğrencilerin yararlanabileceği pek çok faydalı imkan sunmaktadır.

Sosyal hayat: Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, henüz yeni bir üniversite olduğu için kampüs içerisinde pek sosyal aktivite imkanı tanıyamamaktadır. Ancak şehir merkezinde bulunan eğlence mekanları ve ayrıca Davraz Kayak Merkezi öğrencilerin sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Beslenme: Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde yer alan fakültelerde öğrenciler için kantinler bulunmaktadır. Eğitim süresi içerisinde buradan beslenme ihtiyaçlarını karşılayan öğrenciler diğer zamanlarda şehir merkezindeki yiyecek & içecek noktalarını tercih edebilmektedir.

Barınma: Isparta merkezinde yer alan özel yurtlar ve KYK yurtları üniversite öğrencilerinin barınma ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde hazırlanmıştır. Erkek ve kız KYK yurtları hem konfor hem de maddi yönden tercih edilirken, özel yurtlar konumlarına ve konforlarına göre bazı öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu