Önemli Günler ve Haftalarİlk, Orta Öğretim ve Lise Sınıfları

İlköğretim Haftası Günün Anlam ve Önemini Belirten Konuşma

İlköğretim Haftası Günün Anlam ve Önemini Belirten Konuşma

Değerli öğretmenlerim, sayın ana babalar, sevgili arkadaşlarım,

Bugün. ilköğretim haftasını kutlayacağız. Buraya bu nedenle toplandık. Hepiniz hoş geldiniz.

Ben (… sınıf) öğrencisiyim. Birinci sınıfta olsaydım, bu konuşmayı yapamazdım. Okuma yazmayı geçen yıl öğrendim çünkü. Yalnız okuma yazma mı öğrendim? Hayır… Yeni bilgiler, güzel davranışlarda Öğrendim. Okulda öğrendiklerimi burada saysam zaman yetmez.

Okulumu çok seviyorum. Okul, bilgi veren bir kurumdur. Burada gördüğümüz eğitimin adı ilköğretimdir. İlköğretim, her çocuk için zorunludur.

Hepimiz yurdumuzu çok severiz. Yurdumuzun gelişip güzelleşmesini isteriz. Ama bunu istemekle bir şey olmaz. Bunu yapmak gerekir. Peki, kimler yapacak? Okumuş bilgili, kültürlü insanlar yapacaklar. Onların da önce, ilköğretim görmeleri gerekir. Bu nedenle, İlköğretim çok önemlidir.

Yurdumuz çok büyük. İnsan sayısı ise çok fazla. Her yıl okula başlayan çocukların sayısı artıyor. Böyle olunca da okul yetmiyor. Bu yüzden okul yapmak gerek.

Buradan herkese sesleniyorum: Lütfen, çocukları okulsuz bırakmayın. Çocuklar okuyamazsa, ülkemiz kalkınamaz. Başka ülkelerden geri kalırız.

Çocukları seviyorsanız. yurdunuzu seviyorsanız okul yaptırınız. Okul yaptıranlara yardımcı olunuz. Konuşmamı güzel bir sözle bitiriyorum: “Her kötülük bilgisizlikten doğar.” Yeni öğretim yılında hepinize başarılar dilerim.

 

⇒ İlköğretim Haftası İle İlgili Diğer Yazılarımız İçin » İlköğretim Haftası « Sayfamızı Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu