Harran Üniversitesi

9 Temmuz 1992 tarihinde Şanlıurfa’da kurulan Harran Üniversitesi, Osmanbey, Eyyübiye ve Yenişehir isminde 3 farklı kampüse sahiptir. Harran Üniversitesinde okuyanlar açısından pek çok imkanın sağlandığı kampüsler öğrencilere geniş bir özgürlük alanı açmaktadır. Üniversitenin adını aldığı Harran Kenti, tarihsel açıdan çok ciddi bir öneme sahip olmakla birlikte Şanlıurfa’nın 44 km doğusundadır.

Harran Üniversitesi Bünyesinde Bulunan Fakülteler

Harran Üniversitesi bünyesinde bulunan fakülteler şu şekildedir:

Bunlara ek olarak Fen Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü aracılığıyla doktora ve yüksek lisans programları Harran Üniversitesinde okuyanlar tarafından elde edilebilecek yüksek öğrenim üstü programlardır. Bunların dışında 5 farklı yüksekokul ve 14 meslek yüksekokulu da üniversite bünyesinde bulunmaktadır.

Harran Üniversitesinin Öğrencilere Sağladığı İmkanlar

Harran Üniversitesinde okuyanlar açısından pek çok imkan öğrencilere üniversite tarafından sağlanmaktadır. Üniversitenin kampüsleri kapsamında öğrencilere pek çok avantajlı hizmet üniversite tarafından sağlanır.

Barınma: Üniversitenin Eyyübiye Yerleşkesinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumuna ait devlet yurtlarının dışında pek çok özel yurt ve apart imkanı da bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı denetiminde bulunan bu yurtlarda öğrenciler güvenle konaklayabildiği gibi aynı zamanda Osmanbey Yerleşkesinde 2000 kişilik bir kız öğrenci yurdu da bulunmaktadır. Üniversiteye bağlı diğer yurtlar ise şehrin merkezinde ve ilçelerinde öğrencilerin hizmetine sunulmuştur.

Yemek: Öğrencilerin yemek ihtiyaçlarının karşılanabilmesi adına üniversite bünyesinde bulunan 3 yerleşkede de 5.000 kişilik merkezi bir yemekhane bulunmaktadır. Bu yemekhanelerde öğrencilere öğlen ve akşam yemekleri hizmeti veriliyor olmakla birlikte üniversite personeli hizmet sağlamaktadır. Ayrıca bunlara ek olarak kampüslerde kafeteryalar ve kafeler de öğrenciler için fast food ürünlerin satışını yapmaktadır.

Kütüphane: Üniversitenin dijital ve reel olmak üzere çok geniş kapsamlı bir kütüphane hizmeti bulunmaktadır ve öğrencilerin hizmetine sunulmuştur.

Spor Etkinlikleri: Üniversite kapsamında ön plana çıkan bir diğer olanak düzenlenen spor etkinlikleridir. Bu etkinliklere uygun pek çok spor salonu bulunan üniversite öğrencilerine geniş bir olanak sağlamaktadır.

Exit mobile version