Araştırma

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, 2016 yılında kapatılan Zirve Üniversitesi’nin bulunduğu alana 2019 yılında kurulan, Türkiye’de eğitim-öğretim faaliyetlerini yürüten bir devlet üniversitesidir. Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde yer alan Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi yeni bir üniversite olması sebebiyle öğrenciler için birbirinden farklı avantajlar sağlamaktadır.

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Bünyesinde Bulunan Fakülteler

Henüz yeni bir üniversite olan ve buna rağmen pek çok fakülteyi bünyesinde barındıran Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, eğitim-öğretim hayatına başladığı günden beri kaliteli eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Bünyesinde bulunan 8 fakülte, 2 meslek yüksekokul, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 1 uygulama ve araştırma merkezi ile eğitim hayatını sürdüren bu üniversitede;

  • İslami İlimler Fakültesi
  • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
  • Sağlık Bilimleri Fakültesi
  • Tıp Fakültesi
  • Hukuk Fakültesi
  • İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi
  • Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi
  • Diş Hekimliği Fakültesi bulunmaktadır.

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin Öğrencilere Sağladığı İmkanlar

2019 yılında eğitim öğretim hayatına başlayan ve eğitim hayatına başladığı günden itibaren hem başarılı bir eğitim süreci hem de kaliteli bir üniversite hayatı sunan Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi; beslenme, sosyal hayat, kültürel ve tarihi imkanlar gibi pek çok kaliteli yaşam seçenekleri sunmaktadır.

Beslenme: Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde okuyan öğrenciler hem üniversitenin sağladığı uygun fiyatlı yemek çeşitlerinden hem de üniversitenin bulunduğu şehrin yöresel yemeklerinden faydalanarak beslenme imkanından yararlanabilmektedirler. Yöresel yemekleri ile meşhur olan Gaziantep ili, üniversite için gelen bireylere pek çok lezzet imkanı sunmaktadır.

Sosyal hayat: Üniversitenin içerisinde barındırdığı spor tesisleri, öğrenci kulüpleri gibi sosyal olanaklar tanıyan ortamlar olduğu gibi şehir merkezinde bulunan diğer sosyal mekanlar da üniversite öğrencilerinin ilgi odağında olmaktadır. Kimisi kampus içerisindeki imkanlardan yararlanırken kimisi de merkezde bulunan sosyal aktivitelerden yararlanabilmektedir.

Kültürel ve tarihi imkanlar: Gaziantep İslam Bilimleri ve Teknoloji Üniversitesi’nin yer aldığı Gaziantep ili, tarihi ve kültürel açıdan oldukça zengindir. Çeşitli müzeler ve sanat evleri üniversite öğrencilerini ağırlamaktadır.

4 Yıllık Bölümler

Üniversite AdıBölümPuan TürüGenel KontejanTaban PuanSıralama
GAZİANTEP İSLAM BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİİslami İlimlerSÖZ100318,15478183490
GAZİANTEP İSLAM BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİElektrik-Elektronik MühendisliğiSAY60260,85397

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu