Galatasaray Üniversite

İlk olarak 1481 tarihinde Galata Sarayı Enderun-u Hümayunu olarak hizmet veren Galatasaray Üniversitesi, 14 Nisan 1992 tarihinde yeni ismini alarak eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmiştir. 500 yılı aşkın eğitim tarihine sahip olan Galatasaray Üniversitesi, Türkiye’nin gözde üniversitelerinden bir tanesidir.

Devlet üniversiteleri arasında yer alan Galatasaray Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Ertuğrul Karsak’tır. Bünyesinde kayıtlı olarak bulundurduğu 2500 öğrencisine kaliteli eğitim hizmeti veren Galatasaray Üniversitesi, her öğrencinin hayalini süsleyen üniversiteler arasında görülmektedir. “Tarihten Geleceğe Bilim Köprüsü” sloganıyla bünyesinde yer alan veya tercih edecek olan öğrencilere başarılı eğitim süreci tecrübe ettirmeyi hedeflemektedir.

Galatasaray Üniversitesi Bünyesinde Bulunan Fakülteler

Eğitim dili olarak Türkçe ve Fransızca dillerini kullanan Galatasaray Üniversitesi, ülkemizde en başarılı eğitimi veren devlet üniversiteleri arasında yer almaktadır. Oldukça yüksek taban puana sahip olan bu üniversite en az öğrenciye sahip üniversitelerden bir tanesidir. Galatasaray Üniversitesi, bünyesinde 5 fakülte, 2 enstitü ve 1 meslek yüksekokulu barındırmaktadır. Galatasaray Üniversitesi bünyesinde yer alan fakülteler ise aşağıdaki listede yer almaktadır.

Galatasaray Üniversitesi’nin Öğrencilere Sağladığı İmkanlar

Galatasaray Üniversitesi’nde okuyanlar, bu üniversitenin sağladığı başarılı eğitim hizmetlerinin yanı sıra farklı alanlarda sağlanan daha birçok imkanlardan da yararlanabilmektedir.

Spor takımları: Galatasaray Üniversitesi öğrenciler, üniversitenin sağladığı spor takımlarına üye olarak boş vakitlerini değerlendirebilir ve hatta kendilerini bu yönde de geliştirebilirler. Basketbol, kayak, masa tenisi, briç, satranç ve yelken bu spor dallarından yalnızca birkaçıdır.

Öğrenci kulüpleri: Ders dışı etkinlikler arasında yer alan öğrenci kulüpleri, Galatasaray Üniversitesi öğrencilerinin yararlanabileceği bir diğer imkandır. Öğrenciler ilgi alanlarına göre hem kulüp kurabilir hem de hazırda bulunan öğrenci kulüplerine üye olabilirler. Bu aktivite hem eğlenmeyi hem de öğrencilerin kendilerini geliştirmesini sağlamaktadır.

Sosyal hayat: Galatasaray Üniversitesi bünyesinde yer alan sosyal aktivitelerin yanı sıra, üniversitenin yer aldığı İstanbul ili de öğrencilerin sosyal aktivitelerini karşılayabilecekleri bir diğer seçenektir. Hem tarihi hem kültürel hem de sosyal açıdan zengin olan İstanbul, Galatasaray Üniversite öğrencilerinin sıkça tercih ettiği imkanlardan bir tanesidir.

Exit mobile version