Araştırma

Fenerbahçe Üniversitesi

Fenerbahçe Spor Klübü’nün, ilgili vakfınca 2016 yılında kurulan Fenerbahçe Üniversitesi, ilk öğrenci aldığı yıl Medicana Grubu tarafından büyük bir yatırım almıştır. Üniversite kapsamında bulunan İletişim Fakültesi öğrencileri 2019 yılında “Ne Çocuk Ne Ergen” sosyal sorumluluk projesini başlatmıştır.  2020 yılında ise Uluslar arası Çevre Vakfı tarafından düzenlenen “Çevrenin Genç Sözcüleri” yarışmasında birinci olmuştur. Eğitime, çevreye ve sosyal yaşama verdiği destekle, büyük bir eğitim kurumu olarak ön plana çıkıyor.

Fenerbahçe Üniversitesi Bünyesinde Bulunan Fakülteler

Türkçe ve İngilizce dillerinde eğitim veren Fenerbahçe Üniversitesi,  bir vakıf üniversitesi olarak 5 fakülte, sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu, lisansüstü eğitim enstitüsü, yabancı diller fakültesi ve pek çok merkeze sahip. Bunların arasında,

  1. İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi,
  2. İletişim Fakültesi,
  3. Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi,
  4. Sağlık Bilimleri Fakültesi,
  5. Spor Bilimleri Fakültesi,

Fakülteleri bulunmaktadır.

Fenerbahçe Üniversitesinin Öğrencilere Sağladığı İmkânlar

Akademik yönden mükemmelliği hedefleyen üniversite, aynı zamanda bireysel ve sosyal gelişimini tamamlamış bireyler yetiştirmeyi hedef koyuyor. Öğrencilere sunduğu öğrenci klüpleri ile Bilim-Kurgu-Fantastik kurgu kulübü, buz sporları-buz pateni-curling kulübü, damla FB kulübü, doğa sporları ve gezi kulübü dâhil pek çok seçenek sunuyor. Fenerbahçe Üniversitesi okuyanlar şu imkânlardan yararlanıyor.

Barınma: Ataşehir’de konumlu olarak eğitim veren Fenerbahçe Üniversitesi, merkezi bir konumla çevresinde pek çok özel ve devlet yurdu bulunduruyor. Öğrenciler bunların arasından tercihte bulunabiliyor.

Ulaşım: Çevre yollarına 10 dakikalık mesafede bulunan üniversite, Kadıköy – Tavşantepe metro istasyonuna 15 dakika, metrobüs durağına 20 dakika uzaklıkta bulunuyor. Anadolu ve Avrupa yakalarına kolay bir ulaşım sunan üniversite, aynı zamanda Göztepe – Ataşehir – Ümraniye metro hattının her iki durağına da 10 dakikalık mesafe sahibi. Bostancı iskeleden ise 20 dakika uzaklıkta.

Sağlık: Fenerbahçe Üniversitesi yerleşkesinde bulunan revir, hemşire ve yarı zamanlı hekim ile öğrencilere tıbbi yardımda bulunuyor. Acil ve ilk yardım desteğinde bulan revir, gerekli müdahalelerin yapılması ardından sağlık kuruluşlarına sevkiyat yapmaktadır. Öğrenciler gün içerisinde meydana gelen bir kaza sonucu hemen hizmet alabiliyor.

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı resim-5.png

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu