Araştırmaİlk, Orta Öğretim ve Lise Sınıfları

En İyi Ortaokulların Üç Ortak Özelliği

En iyi ortaokulların ortak yönü nedir? Kısa cevap – hiçbir şey! Hiçbir okul aynı değildir, telafi veya kalite değildir, bu da onları yargılamayı çok zorlaştırır. İşte bu nedenle OFSTED raporlama sistemi, tıpkı bir lig tablosu sisteminin yapacağı gibi, bölgedeki diğer okullardan ziyade bir okulu kendisiyle karşılaştırmak için tasarlanmıştır.

Ancak, çocuğunuzu göndermek için çevrenizdeki ortaokulları arıyorsanız ve onlar hakkında biraz daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, aralarında bazı karşılaştırmalar yapmaya çalışmak iyi bir fikirdir. Öyleyse, en iyi ortaokulların ortak yönü nedir ve onları en iyi yapan nedir?

İlk olarak, en iyi ortaokulların hepsinin iyi OFSTED derecesi vardır. Bir OFSTED raporunu okurken sadece OFSTED derecelendirmesinden daha fazlasına bakmanız gerektiğini unutmayın (1 – 4 ölçeğinde, 1’i olağanüstü ve 4’ü iyileştirme gerektirir). OFSTED raporu, herkes için yararlı olabilecek veya olmayabilecek bir dizi bilgiyi gösterir, ancak bakılacak en iyi 2 yer önceki denetim puanındadır (okulun daha iyi, daha kötüye gittiğini veya aynı kaldığını görmek için) ve iyileştirme alanları. Bu size o okulun ne kadar iyi performans gösterdiğine ve ne kadar iyi olduğuna dair bir fikir verecektir.

İkinci olarak, en iyi ortaokulların hepsinin iyi tesisleri vardır. İyi imkanlarla, okul binaları, sınıflar, BT tesisleri, yemek hizmetleri ve spor tesisleri hakkında konuşuyoruz. Öğretim olanaklarına odaklanmak ve öğrenci performansına dayalı kararlar vermek için hangi okulların en iyi olduğuna karar vermeye çalışırken kolaydır, ancak öğrenci performansı esas olarak çocuğunuza ve onların öğrenme istekliliğine bağlıdır. En iyi ortaokullar, çocuğunuza geleceğin dünyası hakkında daha fazla şey öğretmek için hemen hemen her zaman iyi bir yemek hizmetleri setine, iyi spor tesislerine ve takımlarına ve iyi bir BT altyapısına sahip olacaktır.

Son olarak, en iyi ortaokullar en iyi öğretmenleri çeker. Dahası, en iyi öğretmenler daha sonra okullarda kalır. Bir düşünün – öğretmenler maaşlı notlar üzerinde çalışırlar, bu nedenle aynı işi yapmak için farklı bir okulda daha fazla para almaları pek olası değildir. Sonuç olarak, kendileri için uygun bir konumda iyi imkanlara sahip iyi bir okul bulurlarsa, okulu aceleyle terk etmeyi düşünmeyeceklerdir. İşlerinde iyilerse, okul standartlarını korur ve bölgedeki en iyi okullardan biri olarak kalır. İyi öğretmenler genellikle iyi okullarda öğretir.

Her sıralama faktöründe A okulunu B okuluyla karşılaştırmak çok zor olabilir, ancak en iyi ortaokulları neyin oluşturduğunu düşünmek size doğru seçimi yapmak için iyi bir temel sağlar. Sizin için hangi sıralama faktörlerinin (öğretim; yemek hizmetleri; spor tesisleri) en önemli olduğuna karar verebilir ve karar verme sürecinizi buradan başlatabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu