Dünya Çocuk Kitapları Haftası İle İlgili Konuşma Örneği

Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email
Dünya Çocuk Kitapları Haftası

Dünya Çocuk Kitapları Haftası İle İlgili Konuşma Örneği

EN GÜÇLÜ IŞIK

(……………)
Çok ışık kaynağı vardır. Kimi dünyayı aydınlatır, kimi odamızı, kimi yanıp sönerek yol gösterir.

Kitabın, ama güzel kitabın yaydığı ışık bunların hiçbirine benzemez.O yüzden aklımızı ışıtır, sonra dünyamızı. O Işık, yol gösterir bize.Güzeli, doğruyu, yararlıyı,ondan öğrendiklerimizle tanırız.

Kitabın, ışığı öğretici olduğu kadar eğlendiricidir de. Eğlendirici olması için fıkra ve benzeri birşey anlatması gerekmez. Ondaki herhangi bir yazı ya da resim de pekala eğlendiricidir.Bunu herkes anlayamaz tabii ki…

Kitabın en iyi eğiticilerden biri olduğunu söylemeden geçersek haksızlık ederiz. Öğretmenlerimiz de söylüyorsa bunu doğru değil midir?Hem de öyle bir tatlılıkla eğitir ki bizi, farkına bile varmayız, demez hiçbir zaman.”Şöyle yap! Böyle yap!” demez hiçbir zaman.

İyi bir kitap dediğimiz, işte böyle bir kitaptır; ışık saçar.Ne var ki, onu sevmemiz için başka özellikleri de olmalı.İçindeki resimler renkliyse, yaşımıza uygun puntolarla dizilmişse, cildi iyi yapılmışsa tamam. Bu her yönüyle kitaptır.Alıp, severek okursunuz. İster saklar, ister ödünç verir paylaşırsınız. Kitaplı günler dilerim hepinize.

Aziz SİVASLIOĞLU

⇒ Dünya Çocuk Kitapları Haftası İle İlgili Diğer Yazılar İçin Dünya Çocuk Kitapları Haftası Sayfamızı Ziyaret Edebilirsiniz.

İLGİLİ YAZILAR

TYT Deneme Sınavları PDF İndir
Araştırma
Editör

TYT Deneme Sınavları PDF İndir (2022)

TYT Deneme Sınavları PDF İndir (2022) konu başlığı altında sizler için Üniversiteye giriş ilk sınavı olan TYT için, farklı kaynaklardan derlediğimiz  PDF formatında deneme sınavlarını