Araştırma

Demiroğlu Bilim Üniversitesi

Demiroğlu Bilim Üniversitesi 28 Mart 2006 tarihinde Türk Kardiyoloji Vakfı tarafından kurulmuştur. Anlaşılacağı üzere vakıf üniversitesi mahiyetinde olan üniversite ilk olarak İstanbul Bilim Üniversitesi adıyla anılıyor olmasına karşın sonradan bazı özel sebeplerden dolayı isim değişikliğine gitmiştir. İstanbul Şişli merkezli bir kampüsü bulunan üniversitenin 2458 öğrencisi bulunmaktadır. Tıbbi ağırlıklı eğitim veren Demiroğlu Bilim Üniversitesi Florance Nightingale Hastanesi’ni de bünyesinde barındırmaktadır. Şişi, Mecidiyeköy ve Şişhane gibi İstanbul semtlerinde 5 farklı yerleşkesi bulunan üniversitenin tüm kampüsleri şehir merkezlerine yakındır. Ayrıca Gebze’de de bir yerleşkesi bulunan Demiroğlu Bilim Üniversitesinde okuyanlar üniversitenin tüm kampüslerinin şehir merkezine yakın olması sebebiyle ulaşım konusunda sorun yaşamamaktadır.

Demiroğlu Bilim Üniversitesi Bünyesinde Bulunan Fakülteler

Demiroğlu Bilim Üniversitesi bünyesinde bulunan fakülteler şu şekildedir:

  • Sağlık Bilimleri Fakültesi
  • Tıp Fakültesi
  • Fen-Edebiyat Fakültesi

Bu birimlerin dışında Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü ile yüksek lisans ve doktora programlarına da sahip olan üniversite birden fazla hastaneye de sahiptir. Aynı zamanda bir tane de Sağlık Meslek Yüksekokulu bulunan üniversite bu okul aracılığıyla hemşire yetiştirmektedir.

Demiroğlu Bilim Üniversitesinin Öğrencilere Sağladığı İmkanlar

Demiroğlu Bilim Üniversitesi özellikle sağlık alanında verdiği eğitimler ile dikkat çekmektedir. Belirtilmiş olduğu gibi İstanbul ve Türkiye kapsamında en bilindik ve tanınan hastanelerden birine sahip olan üniversite aynı zamanda oldukça uzman bir akademik kadroya sahiptir. Dolayısıyla Demiroğlu Bilim Üniversitesinde okuyanlar çoğunlukla sağlık, tıp ve sağlık bilimleri konusunda kendisini geliştirmeyi amaçlayan öğrencilerdir.

Barınma: Üniversite tarafından özel olarak barınma ihtiyacının karşılanabileceği bir alan tesis edilmemiş olmakla birlikte tüm kampüslerin merkezi bir konumda bulunuyor olması barınma ihtiyacının karşılanması adına büyük avantajlar sağlar.

Yemek: Belirtilmiş olduğu gibi merkezi alanlarda bulunan kampüslerinden dolayı üniversite çevresinde beslenme olanaklar ve kafeterya ve kafe gibi benzeri olanaklar geniş bir yelpazeye sahiptir. Özellikle Tıp Fakültesi kapsamında pek çok farklı yemek çeşidine erişim sağlayabilmek adına geniş yelpazede restoran ve yemek alanları bulunmaktadır. Bunula birlikte hastanenin yemek servisi ve yemekhanesi de vardır.

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı resim-5.png

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu