Araştırmaİlk, Orta Öğretim ve Lise Sınıfları

Demir Karamancı Anadolu Lisesi

İyi bir lise eğitimi sunarak geleceğe parlak yetişkinler vermek için hizmet veren Demir Karamancı Anadolu Lisesi, Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde yer almaktadır. Kayseri şehir merkezine 12 kilometre mesafede bulunan lise, çoğunlukla ilçede yaşayan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Ancak otobüs seferleri ile rahat bir şekilde okul bölgesine ulaşım sağlanabilmektedir.

Demir Karamancı Anadolu Lisesi, öğrencilerine sunduğu imkânlar ile ön plana çıkmayı başarmaktadır. Lise eğitimini donanımlı şekilde vermek için çaba sarf eden okul yönetimi, gerek idari kadrosu gerek ise okul binasının imkânları sayesinde öğrencileri en iyi şekilde geleceğe hazırlamaktadır.

Demir Karamancı Anadolu Lisesi’nin İmkânları

Melikgazi ilçesinde yer alan okul, öğrencilere iyi imkânlar sunmak konusunda oldukça başarılıdır. Okul ile ilgili bilgiler aşağıdaki listede belirtilmektedir.

  • Lise, saat sabah 08.20 ile öğleden sonra 15.40 saatleri arasında eğitim vermektedir.
  • İdari kadroda toplamda 43 öğretmen bulunur.
  • Demir Karamancı Anadolu Lisesi’nde okuyan öğrenci sayısı 673’tür.
  • Okulun içerisinde 19 sınıf mevcuttur.
  • Dersliklere ek olarak 1 spor salonu, 1 konferans salonu, 2 fen laboratuvarı, 1 bilişim teknoloji sınıfı, 1 okul kütüphanesi bulunmaktadır.

Okulda sağlanan geniş imkânlar sayesinde Demir Karamancı Anadolu Lisesi’nde eğitim gören öğrenciler, branş seçimi yaparken daha etkili kararlar verebilmektedir.

Demir Karamancı Anadolu Lisesi İletişim

Demir Karamancı Anadolu Lisesi yönetimi ile iletişim kurmak isteyen vatandaşlar, hem internet hem de telefon üzerinden görüşme sağlayabilmektedir. Bunun yanı sıra mesai günleri içerisinde okula bizzat giderek müdür ve müdür yardımcıları ile görüşme sağlamak mümkündür.

Demir Karamancı Anadolu Lisesi yönetimi ile internet üzerinden haberleşmek için https://demirkaramancial.meb.k12.tr linkine tıklayarak okulun resmi web sitesine erişim sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra 0352 241 35 60 telefon numarası ile okula direk olarak bağlanabilirsiniz.

Mimar Sinan Bahçelievler Mahallesi Marifet Caddesi Sinankent Kooperatifi yanı No: 25 Melikgazi/Kayseri adresi aracılığıyla Demir Karamancı Anadolu Lisesi’ne gidebilir ve işlemlerinizi yüz yüze tamamlayabilirsiniz. Ancak okula gitmeden önce yönetim görevlilerinin okulda olup olmadığını öğrenebilmek amacıyla telefon etmeniz tavsiye edilmektedir. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu