Beslenme ve Gıda İsrafını Önleme Haftası İle İlgili Okuma Parçası

Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email
Beslenme ve Gıda İsrafını Önleme Haftası

Beslenme ve Gıda İsrafını Önleme Haftası İle İlgili Okuma Parçası

Dilara’nın Beslenmesi

Beslenme saatiydi. Dilara, beslenme çantasını açtı. Yiyeceklerini önüne koydu. Nedense pek iştahı yoktu. Reçelli ekmeğin ancak yarısını yiyebildi. Artan ekmeği pencerenin kenarına koydu. Öğretmen, Dilara’nın yaptığını görmüştü. Yanına geldi.

– Dilara, ekmeğini ne yaptın? diye sordu.
– Kuşlara verdim öğretmenim.
– Bir lokma bile olsa, ekmeği ziyan etmeye hakkımız yok, dedi öğretmen. Düşünsene Dilara, o ekmek, soframıza nasıl geliyor? Toprak sürülüp, ekilir. Büyüyen buğdaylar biçilip harmanlanır. Değirmende öğütülür. Un olur. Fırınlara taşınır. Fırınlarda
yoğrulup, mayalanır. Pişirilip ekmek haline getirilir. Kolay iş mi bunlar? Bu işler için birçok insan emek harcar. Zaman ve para da harcanır. Onun için ekmeği ziyan etmemiz doğru olmaz.

Tam o sırada pencereye bir kuş kondu. Ekmeği gagalamaya başladı. Dilara sevinçle:

– Ekmek ziyan olmadı, dedi.

Öğretmen:

-Evet, bu defa olmadı. Ama başka zaman olabilir, dedi.

⇒ Beslenme ve Gıda İsrafını Önleme Haftası İle İlgili Diğer Yazılarımız İçin Beslenme ve Gıda İsrafını Önleme Haftası Sayfamızı Ziyaret Edebilirsiniz.

İLGİLİ YAZILAR

TYT Deneme Sınavları PDF İndir
Araştırma
Editör

TYT Deneme Sınavları PDF İndir (2022)

TYT Deneme Sınavları PDF İndir (2022) konu başlığı altında sizler için Üniversiteye giriş ilk sınavı olan TYT için, farklı kaynaklardan derlediğimiz  PDF formatında deneme sınavlarını