2021 AYT Matematik Konuları ve Soru Dağılımı

Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email
AYT Matematik Konuları ve Soru Dağılımı

2021 AYT Matematik Konuları ve Soru Dağılımı

Sizlere bu sayfamızda 2021 AYT Matematik Konuları ve Soru Dağılımı hakkında bilgi paylaşacağız. ÖSYM tarafından yapılacak olan 2021 YKS konuları, 2021 TYT konuları, 2021 AYT Konuları belli oldu! Yeni bir sınav dönemine girmiş bulunmaktayız. 2021 AYT Matematik Konuları ve Soru Dağılımı MEB‘in hazırlamış olduğu konu dağılımlarından bilgi alınarak düzenlenmiştir.

2021 AYT Matematik Konuları ve Soru Dağılımları

2021 AYT Matematik Konu Dağılımı

► Temel Kavramlar
► Sayılar – Sayı Basamakları
► Bölme ve Bölünebilme
► OBEB – OKEK
► Rasyonel Sayılar
► Basit Eşitsizlikler
► Mutlak Değer
► Üslü Sayılar
► Köklü Sayılar
► Çarpanlara Ayırma
► Denklem Çözme
► Oran-Orantı
► Problemler
► Mantık
► Kümeler
► Kartezyen Çarpım
► Fonksiyonlar
► Permütasyon
► Kombinasyon
► Binom
► Olasılık
► İstatistik
► 2. Dereceden Denklemler
► Karmaşık Sayılar
► Polinomlar
► Parabol
► Trigonometri
► Eşitsizlikler
► Logaritma
► Diziler
► Limit
► Türev
► İntegral
2021 AYT Konuları ve Soru Dağılımları

 

2021 AYT Matematik Soru Dağılımı

ayt matematik konuları ve soru dağılımı

 

AYT Nedir?

Üniversiteye geçişte ilk aşama olan bugünkü adıyla AYT olarak tabir edilen Alan Yeterlilik Testi olarak bilinen ve bu başlık üzerine hazırlanan denemelerin siz üniversite adayları için ne kadar önemli olduğu konu başlıklarımız arasındadır.

Birbirinden farklı, geleceğe umutla bakan siz gençlerimize; adaylarımızın daha iyi bir şekilde hazırlanmanız amacıyla hazırlanan deneme testleri üniversite adaylarının üniversiteye geçişinde büyük kolaylıklar sağladığıdır. Deneme testleri sizi toparlayan, bir adım öne çıkaran önemli yapboz parçacıklarıdır ve unutulmamalıdır ki her konu başlığı adı altında çözülen denemelerin sizi bir bütüne götürdüğüdür.

AYT ; ezbere dayalı değildir. Yeterliliklerinizin ölçüldüğü ve bu yeterliliklerinizin hangi alanda daha baskın olduğunu ölçmeye dayalı bir sistemdir. Kısacası ezber bozan bir sistemdir. Bu sebeple konulara çalışırken ezber yapmamanız ve denemelerde daha başarılı olmanız için konular üzerinde sürekli tekrarlar yapmanız, notlar çıkarmanız ve bu notları da sınavlara az bir süre kaldığında tekrardan çalışmanız gerekmektedir. Oldukça meşakkatli ve emek gerektiren ve üniversiteye gitmek isteyen tüm lise öğrencilerinin girmesi zorunlu olduğundan öğrenerek test çözmenin en kapsamlı olduğu sistemdir. O yüzden AYT denemelerini ezbere dayalı olmadan öğrenerek çalıştığınız konu başlıklarınızın ardından hemen çözmeli önemli gördüğünüz soruları not almalı tekrardan çözmelisiniz. Bu şekilde daha hızlı ve pratik bir yolla hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Eksiklerinizi belirleyerek, bu eksiklikleri düzenli olarak deneme çözerek daha çabuk kapatabilirsiniz.

Benzer Konular

AYT Deneme Sınavları PDF İndir

2021 TYT Konuları ve Soru Dağılımları

TYT Deneme Sınavları PDF İndir

Töder Türkiye Geneli (TYT-AYT) Denemeleri PDF

YKS-TYT Puan Hesaplama

Takdir Teşekkür Hesaplama

İLGİLİ YAZILAR

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı DYK Kurs Planı
Araştırma
Editör

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı DYK Kurs Planı 2021-2022

Ana Başlıklar;9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı DYK Kurs Planı 2021-2022Kurs Planları Nasıl Hazırlanırİlginizi Çekebilecek Konuları 9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı DYK Kurs Planı