Araştırma

Aselsan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Aselsan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ankara’ya yer alan liselerden bir tanesidir. Mesleki ve teknik bir lise olması nedeniyle verilen derslerin meslek alanında olduğu bilinmektedir. Bu nedenle meslek hayatına direkt olarak geçiş yapmak isteyen öğrenciler, bu tip liseleri tercih etmekte ve sunulan eğitim imkanlarından yararlanmaktadır.

Bahsi geçen bu lise kapsamında verilen eğitimler genellikle elektrik-elektronik ve makine alanına aittir. Adından da anlaşılabileceği üzere meslek hayatında da aynı hizmetti sunan Aselsan, eğitim hayatında bu meslekler için öğrenci yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Aselsan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkında merak edilen diğer tüm detaylara aşağıdaki başlıklar aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Aselsan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hakkında

Öğrenciler, tercih etmek istedikleri liseler hakkında tercih döneminden önce çoğu kez araştırma yapmaktadır. Araştırılan bu liseler arasında Ankara’ya yer alan Aselsan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de görülebilmektedir. Bahsi geçen bu lise ile alakalı bilinmesi gereken tüm detaylar şu şekilde açıklanabilir:

  • Yabancı dil eğitiminde kullanılan dil İngilizcedir.
  • Yatılı öğrenci olmak isteyenler için pansiyon imkanı tanınmakta ve aynı zamanda servis avantajı da sunulmaktadır.
  • 08.30-15.35 saatleri arasında eğitim faaliyetleri gösterilmektedir.
  • Proje çalışmaları kapsamında e-Twinning projesine katılmıştır.
  • Bilimsel etkinlikler kapsamında; ODTÜ Robot Günleri, ODTÜ BİLTEMM Etkinlikleri, TUBİTAK, Bilkent Üniversitesi IEEE Etkinlikleri alanında çalışmaları bulunmaktadır.
  • Her yıl ortalama 120 kişilik kontenjan açılması sağlanmaktadır.

Sıralanan bu bilgiler, Aselsan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin daha kolay bir şekilde tanınmasını sağlamaktadır. Öğrenciler bu sunulan bilgileri değerlendirerek lise tercihleri arasında bahsi geçen bu liseyi de ekleyebilmektedir.

Aselsan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İletişim

Öğrencilerin liseler hakkında merak ettikleri detaylar arasında ilgili liselere ait olan iletişim bilgileri de ilk sırada yer almaktadır. Aselsan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de iletişim konusunda öğrencileri tarafından araştırılan bir lise haline gelmiştir.

Telefon numarası, e-posta bilgileri, faks bilgisi ve birebir görüşme imkanı sayesinde bu lise ile iletişime geçmek mümkündür. Öğrenciler, merak ettikleri tüm detayları bu yollarla öğrenme imkanı bulabilmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu