Araştırma

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi

Müzik ve güzel sanatlar bağlamında öğrencilerin akademik bilgiye ulaşması için kurulan Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, 2017 yılında Ankara’da kurulmuştur. Pek çok fakülte, enstitü ve yüksekokula sahip olan üniversite, öğrencilerine farklı alanlarda hizmet sunmaktadır.

Eğitim-öğretim sisteminde bir programa sahip olan üniversite, bu anlamda sistemli bir şekilde hareket etmektedir. Üniversite bünyesinde 4 fakülte, 1 meslek yüksekokulu ve 1 enstitü bulunmaktadır. Üniversite yerleşkesinin 23600 metrekare bir kapalı alanı bulunmaktadır. Sanat ve kültür alanında insanların akademik bilgiye ulaşmasını hedefleyen Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi müzik ve güzel sanatlar alanında kendilerini geliştirmek isteyen birçok öğrenciye sahiptir.

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Bünyesinde Bulunan Fakülteler

Üniversite bünyesinde e-sertifika programları bulunmakta olup öğrenciler bu programlardan yararlanabilmektedir. Uzaktan eğitim programına da sahip olan Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi kapsamında bulunan fakülte, yüksekokul ve enstitüleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Müzik Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi
  • Sanat ve Tasarım Fakültesi
  • İcra Sanatları Fakültesi
  • Müzik ve Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi
  • Müzik ve Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu
  • Müzik ve Güzel Sanatlar Enstitüsü

Bu fakülte, yüksekokul ve enstitüler kapsamında öğrencilerin müzik ve güzel sanatlar alanlarında kendilerini geliştirmelerini mümkün kılan Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi sahip olduğu öğrenci toplulukları ile birlikte öğrencilerin kendilerini geliştirmesine olanak tanımaktadır.

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesinin Öğrencilere Sağladığı İmkanlar

Barınma konusunda bünyesinde bulunan seçenekler dahilinde öğrencilerin üniversite çevresinde yaşantı sürmesini sağlayan üniversite, çeşitli sosyal faaliyetlere sahip bulunmaktadır. Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesinde okuyanlar, üniversitenin sahip olduğu konser salonları ve kütüphaneler ile birlikte kültürel alanda kendilerini bir üst seviyeye çıkarmakta ve eğitim-öğretimin yanı sıra çeşitli sosyal faaliyetler ile birlikte keyifli zaman geçirmektedir.

Üniversitesinin internet sitesi üzerinde öğrencilerin birçok işlemini mümkün kılan çeşitli menüler bulunmakta olup öğrenciler işlemlerini internet üzerinden rahatlıkla gerçekleştirmektedir. Bu bağlamda üniversite kapsamında bulunan yemekhane için rezervasyonlarını internet üzerinden yapılması olanaklıdır. Sahip olduğu pek çok seçenek ile öğrencilerini müzik ve güzel sanatlar alanında akademik bilgi ile buluşturan üniversite bünyesinde bulunan öğrencilerin sayısı oldukça fazladır.

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı resim-5.png

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu