Araştırma

Anka Teknoloji Üniversitesi

2013 yılında İstanbul Adli Bilimler Eğitim ve Araştırma Vakfı tarafından Ankara’da kurulmuş olan Anka Teknoloji Üniversitesi bir vakıf üniversitesi olarak faaliyet göstermektedir. Pek çok fakülteye sahip olan üniversitesinin kurulmasına dair karar 2013 yılında Resmî Gazete’de yayınlanmış olup üniversite bu karar sonrasında eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. Öğrencilere pek çok imkân sunan üniversite; kütüphane, spor salonu, yemekhane gibi alanlara sahiptir.

Anka Teknoloji Üniversitesi Bünyesinde Bulunan Fakülteler

Anka Teknoloji Üniversitesi bünyesinde bulunan fakültelerin aşağıdaki gibi sıralanması mümkündür:

Adli Teknolojiler (Adli Kimya, Adli Fizik, Adli Biyoloji)

Adli Bilimler Fakültesi

Yönetim ve Bilişim Güvenliği (Siber Güvenlik, Yönetimsel Güvenlik)

Fen Fakültesi (Moleküler Biyoloji, Biyoteknoloji, Adli Psikoloji)

Kriminoloji

Mühendislik Fakültesi (Yazılım ve Yapay Zeka Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Savunma Sistemleri Mühendisliği, Nükleer Enerji ve Teknolojileri Mühendisliği)

Anka Teknoloji Üniversitesi bünyesinde bulunan enstitülerin aşağıdaki gibi sıralanması mümkündür:

Enerji Enstitüsü

Sosyal Bilimler Enstitüsü

Fen Bilimleri Enstitüsü

Aynı zamanda üniversite bünyesinde Yabancı Diller Yüksekokulu da bulunmaktadır.

Anka Teknoloji Üniversitesinin Öğrencilere Sağladığı İmkanlar

Üniversite, öğrencilerine pek çok imkân sağlamakta olup bu imkanların farklı başlıklar halinde değerlendirilebilmesi mümkündür. Anka Teknoloji Üniversitesinde okuyanlar, şu imkanlardan yararlanma olanağına sahiptir:

Konferans Salonu: Üniversite bünyesinde yer alan konferans salonları, pek çok etkinliğin sistemli bir şekilde yapılmasına olanak tanımaktadır.

Banka: Üniversitenin kampüsü içerisinde bulunan banka, öğrencilerin finansal işlemlerini hızlı bir şekilde yapabilmesini mümkün kılmaktadır.

Yemekhane: Anka Teknoloji Üniversitesinde okuyanlar, üniversitenin yemekhanesi ile uygun fiyatlar dahilinde öğlen ya da akşam yemeklerini yiyebilmektedir.

Kafetarya: Öğrencilerin sosyal aktivitelerini gerçekleştirmesini mümkün kılan kafeteryalar, üniversite tarafından öğrencilere sağlanan imkanlardan bir tanesidir.

Fotokopi Merkezi: Üniversite bünyesinde yer alan fotokopi merkezi sayesinde öğrenciler fotokopi işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Erasmus: Üniversite, anlaşmalı olduğu üniversiteler dahilinde öğrencilerin yurt dışında eğitim görmesine imkân tanımaktadır.

Engelsiz Kampüs: Engelli öğrenciler için oluşturulmuş özel alanlar ile birlikte öğrencilerin çok daha kolay bir şekilde hareket etmesi mümkün kılınmaktadır.

Otopark: Geniş otopark alanına sahip olan üniversite, öğrenci ve öğretim görevlilerinin rahat etmesini mümkün kılmaktadır.

Öğrenci Yurdu: Üniversite, sahip olduğu öğrenci yurdu ile birlikte öğrencilerin güvenli bir şekilde yaşantılarını sürdürmesini olanaklı hale getirmektedir.

Kütüphane: Binlerce kaynağın bulunduğu kütüphane, öğrencilerin araştırmalarını hızlı ve kolay bir şekilde yapmasını sağlar.

Teknoloji Ofisi: Öğrencilerin teknolojik cihazlar dahilinde eğitim görmesini mümkün kılan teknoloji ofisi, modern bilgisayarlara sahip bulunmaktadır.

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı resim-5.png

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu