Araştırmaİlk, Orta Öğretim ve Lise Sınıfları

Akdere Anadolu Lisesi

Akdere Anadolu Lisesi, Ankara’nın Mamak ilçesinde hizmet veren lise eğitim kurumlarından bir tanesi de Akdere Anadolu Lisesi olmaktadır. Akdere Anadolu Lisesi, 2020 yılında öğrencilere kapısını açmıştır. Henüz yeni bir eğitim kurumu olmasına rağmen sağladığı imkânlar ile kaliteli öğrenciler yetiştirmektedir.

Akdere Anadolu Lisesi’nin öğrencileri, hayata karşı pozitif bakmayı öğrenmekte, ekip çalışmalarına ayak uydurmakta, bilgi ve becerilerini doğru bir şekilde kullanmaya yatkın hale gelmekte ve tüm bunları yaparken değerlerini kaybetmemeyi öğrenmektedir. Akdere Anadolu Lisesi Okul yönetimi, öğrencilerin daha iyi bir eğitim alması ve geleceğe bırakılacak neslin daha donanımlı olmasını sağlamak için var gücüyle çalışmaktadır.

akdere anadolu lisesi
Akdere Anadolu Lisesi

Akdere Anadolu Lisesi Hakkında

Akdere Anadolu Lisesi 2020 yılından beri hizmet veren Akdere Anadolu Lisesi ile ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlar, aşağıdaki listeye göz atarak okulun imkânlarını öğrenebilmektedir.

  • Akdere Anadolu Lisesi’nde hizmet veren öğretmen sayısı 18’dir.
  • Bu kurumda eğitim alan öğrenci sayısı ise 448 olmaktadır.
  • Okulun içerisinde 36 sınıf mevcuttur.
  • Derslikler haricinde 1 konferans salonu, 1 spor salonu, 1 müzik sınıfı, 1 resim sınıfı, 2 fen laboratuvarı ve tüm öğrencilerin faydalanabileceği 1 kütüphane bulunmaktadır.
  • Akdere Anadolu Lisesi’nde hazırlık eğitimi bulunmamaktadır.
  • Bu eğitim kurumunun dili Türkçe olup, ek olarak yabancı dil (İngilizce) eğitimi sunulmaktadır.
  • Öğrencilerin spor faaliyetleri yapması desteklenmekte ve sosyalleşme amacıyla çeşitli aktiviteler yürütülmektedir.
  • Okulun Mamak merkeze uzaklığı 3.2 kilometredir. Ankara merkeze uzaklığı ise 7 kilometredir.
  • Okulda henüz servis hizmeti verilmemektedir.
akdere anadolu lisesi
Akdere Anadolu Lisesi
akdere anadolu lisesi
Akdere Anadolu Lisesi

Akdere Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Ankara’nın Mamak ilçesinde bulunan Akdere Anadolu Lisesi’nin yönetimi ile iletişim kurmak isteyen vatandaşlar mesai günleri içerisinde okulu ziyaret edebilmektedir.

Okulun adresi, General Zeki Doğan Mah. 494. Sok. No: 12/B Mamak/Ankara olmaktadır.

Akdere Anadolu Lisesi ileİletişim kurmak için bizzat kuruma gitmek istemeyen bireyler ise http://akdereanadolulisesi.meb.k12.tr/ linki üzerinden Akdere Anadolu Lisesi’nin resmi web sitesine ulaşabilmektedir. Bu web sitesi üzerinden eğitim kurumunun sistemine e-posta gönderimi yapılabilmektedir.

Akdere Anadolu Lisesi kadrosu ile telefonla iletişime geçmek isteyenler ise 0312 364 74 24 telefon numarasını kullanabilmektedir. Bu noktada bu telefon numarasının mesai saatleri içerisinde hizmet verdiği bilinmelidir. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu